Як приготувати лаваш. покрокове приготування страви, справжній рецепт, фото.

Лаваш - це поширений тип прісного білого хліба, популярного у народів Кавказу, особливо в Вірменії та Ірані. Традиційно його випікають на внутрішній, гарячої стінці печі - з пшеничного борошна, іноді перед випічкою посипають смаженими насінням кунжуту або маку.

Щоб приготувати лаваш в домашніх умовах потрібно:

 • 3 склянки борошна
 • 2 ч.ложки дріжджів
 • 2 ч.ложки солі
 • 1 ч .ложка цукру
 • ? склянки насіння кунжуту
 • ? склянки теплої води
 • 3 ст.ложка рафінованого рослинного масла
 • ? стакан насіння маку

Спосіб приготування лаваша:

 1. Розчинити цукор в чашці з водою
 2. До солодкій воді додати дріжджі
 3. Отриману суміш потрібно відставити в сторонку до появи пухирців.
 4. Просійте борошно, змішайте її з сіллю в зручній посуді
 5. Зробіть поглиблення в центрі гірки і вилийте в неї відстояну воду з дріжджами і цукром.
 6. Додайте рослинне масло.
 7. Після цього всі інгредієнти потрібно енергійно, в одному напрямку, перемішати, поки не вийде однорідна маса.
 8. Тепер викладіть тісто на робочу поверхню, посипану борошном, і вимішуйте його, доводячи до потрібної консистенції в теченіе10 хвилин, тісто має стати гладким.
 9. Після цього покладіть тісто назад в чашку, попередньо змащену маслом. Накрийте рушником і залиште тісто підходити в теплому місці на 1-2 години, поки тісто не збільшиться в обсязі приблизно вдвічі.
 10. Коли тісто підійде, злегка перемісити його, а потім розділіть на 12-16 частин. Кожен зі шматків треба розкачати на тонкі квадрати, розмір яких буде приблизно 20 х 8 см. Після чого розкачане тісто потрібно помістити на деко, посипане борошном.
 11. Залишилося тільки проткнути тісто виделкою, скропити водою, посипати кунжутом або маком, можна тим та іншим, за смаком.
 12. Запікати лаваш протягом трьох-п'яти хвилин в розігрітій до 230 градусів духовці, поки лаваш не почне золотисто-коричневого кольору.

Коли лаваш буде готовий, потрібно дати йому охолонути, тепер можна подавати його до столу як хліба до супу або ж загортати в нього різні закускі.Как б там, не було, справжній лаваш приготувати вдома буде вельми скрутно, для цього потрібна спеціальна піч, якою, в умовах квартири немає.