Як зробити дерев'яний ніж.

Найчастіше ножі роблять з металу - це факт. Однак зустрічаються і ножі з інших матеріалів. Наприклад, з дерева. Вони мають своє особливе призначення. Зробити дерев'яний ніж своїми руками допоможуть нижченаведені рекомендації. Дерев'яні ножі використовують для різних цілей. Це і недорогий столовий прилад, і похідний ніж, і ніж для дитячої творчості.
Інструкція
1
Ніж можна виготовити, вирізавши окремі деталі з листа фанери середньої товщини. Для цього попередньо з паперу зробіть трафарети частин ножа: одна деталь для клинка і дві деталі для рукоятки. Потім прикладіть трафарет до фанери, обведіть і виріжте деталі ножа. Для кріплень зробіть маленькі отвори на початку клинка і з обох кінців деталей рукоятки. Всі деталі скріплюються металевими штифтами або будь-якими підручними матеріалами.
2
Ще один варіант виготовлення ножа з дерева - ніж-балісонг з дерев'яних паличок від морозива. Балісонг - це ніж-метелик, складаний ніж з клинком, який переховується в складеному положенні в рукояті, утвореної двома поздовжніми половинками. При відкриванні ці половинки скоюють оборот на 180 ° в протилежні від клинка напрямки, оголюючи при цьому клинок і утворюючи рукоять.
3
Знадобляться 4 тонкі палички від морозива, 1 широка паличка від морозива, кілька дерев'яних зубочисток для з'єднання деталей. Насамперед зробіть креслення ножа. Далі за кресленням ображати зайві частини паличок від морозива.
4
Потім просвердлите у відповідних місцях на готових деталях ножа дірочки приблизно по 2мм - це отвори для кріплення рукоятки, з'єднання її з лезом і для засувки. Після цього зберіть ніж, використовуючи зубочистки.
5
Вони повинні нещільно входити в отвори, оскільки потім будуть укріплені клеєм. Насаживаем маленьку паличку від морозива на зубочистки. Це лезо ножа, воно повинно легко ковзати. Далі з'єднуємо всі деталі і заклеюємо зубочистки. Ніж готовий, можна приступати до ігор.
Зверніть увагу
Проте, це далеко не єдиний варіант. Ви можете зустріти дерев'яний ніж, ножі з особливого виду пластику, керамічні ножі. Однак це не відноситься до ножів дерев'яним або пластиковим. Між тим, можна придбати такий ніж з досить міцних порід дерева або спеціального пластику.
Ножі бувають різними: кухонними мисливськими ... А існують ножі дерев'яні. Пам'ятайте, в дитинстві ми грали такими? Ось і сьогодні для рольових ігор в лицарів і богатирів хлопчакам необхідний цілий арсенал колючо-ріжучої зброї. І звичайно, найбезпечніше зробити мечі, ножі, шаблі і піки з дерева. Правда, наші вибагливі нащадки вимагають детального подібності таких знарядь з їх древніми оригіналами.
Інструкція
1
Зробити дерев'яний ніж може кожен, хто вміє тримати в руках ніж звичайний. Для виготовлення красивого і міцного дерев'яного виробу вам знадобиться тверда деревина: липа, вишня, ясен. Зробіть ескіз майбутнього ножа. Розрахуйте довжину його леза, рукояті і гарди, поперечки, що розділяє лезо і рукоять. Візьміть брусок потрібної довжини (довжини леза) і циркулярною пилкою виріжте з нього заготовку для леза.
2
Надайте заготівлі форму вручну. Це можна робити звичайним ножем або ножем з косим лезом для різьби по дереву. Відшліфуйте лезо наждачним шкіркою.
3
В центрі тупого кінця леза, там, де воно буде приєднуватися до рукояті, висвердлите отвір для штифта кріплення. З дощечки потрібної величини випиляєте гарду за ескізом. Виконайте в ній отвір для кріплення. Надіньте гарду на лезо.
4
Рукоять ножа можна вирізати з будь-якого дерева. Круглу краще розточити на токарному верстаті. Можна зробити плоску рукоять, щоб зручніше було тримати ніж. Все залежить від вашого вибору. У центральній частині рукояті висвердлите отвір під штифт кріплення - такого ж діаметру, як і отвір в лезі ножа.
5
Зберіть нож за допомогою клею і штифта. Дочекайтеся повного висихання клею. Відшліфуйте готову річ. Залакіруйте лезо, прикрасьте рукоять малюнком, вензелем або аплікацією зі шкіри. Зшийте з шкіри чохол для ножа. Звичайно, такий спосіб виготовлення ножа досить трудомісткий і довгий. Зате він виходить майже справжнім.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=elwmQvpGVMo