Як зробити дренаж біля будинку.

Будь-яке будова має фундамент. Навіть на невеликій глибині на нього вироблятимуть негативний вплив грунтові води. А якщо ви захочете зробити льох або цокольний поверх? Тут без дренажу не обійтися. У складі грунтових вод маються корозійні компоненти. Вони в свою чергу можуть зруйнувати все в короткий термін, в цьому випадку ніяка гідроізоляція не допоможе.
Інструкція
1
Фундамент постійно потрапляє під тиск води - навесні при таненні снігів, восени і влітку в періоди дощів. На виштовхування і зсув фундаменту впливає тангенціальні і нормальні складові сил тиску води, і це призводить до тріщин і зсувам, а в результаті отримуємо деформацію будівлі. Щоб позбутися тиску води, потрібен глибинний дренаж будинку.
2
Дренаж фундаменту може бути пристінний і траншейний.Устройство траншейного дренажу .Располагайте траншейний дренаж на глинистих ґрунтах так, щоб він не стикався зі стіною, на відстані приблизно 1,5 - 3 метри від неї .
3
Використовуйте гравій і крупний песок.В такому випадку між будинком і дренажної траншеєю буде шар глини, який буде перешкоджати проникненню води.
4
Закладіть дренаж на 0,5 м глибше нижньої точки фундаменту, а в разі, якщо існує плита фундаменту, - нижче неї, так вода знизу не зробить ніякого впливу. Таке ефективне рішення (і головне недороге) дозволить вам захистити фундамент будинку від тиску води.
5
Пристрій пристенного дренажу , Пристінний дренаж фундаменту застосовуйте тільки при наявності цокольного етажа.Викопайте дренажну яму на всю ширину колишнього котловану.
6
Покладіть гравійний, потім піщаний шар. При необхідності використовуйте арматуру і сітку-рабіцу.В випадку пристенного дренажу обсяг робіт більше на відміну від траншейного дренажу , за рахунок земляних робіт.
7
Чи не закривайте дренаж, як у випадку з траншейним, накрийте поверхню великою сіткою або ґратами.
Зверніть увагу
Якщо фундамент експлуатувати без належної дренажної системи, то його термін не перевищить 40-50 років, тоді як при необхідній дренажній системі фундамент з часом буде тільки зміцнюватися. Висновок, що дренаж фундаменту необхідний у всіх випадках.