Як зробити конструкцію з гіпсокартону.

Гіпсокартон - давно відомий і досить популярний останнім часом будівельний матеріал. Популярність свою він завоював завдяки широкій сфері застосування. З аркушів гіпсокартону завдяки його гнучкості і пластичності можна виготовити найнеймовірніші конструкції будь-якої форми, яких не виготовити з іншого матеріалу.
Вам знадобиться
  • Листи гіпсокартону, ватман, дюбелі, шурупи, алюмінієвий профіль, перфоратор, шпаклівка, шуруповерт, молоток, рулетка, шпатель, шкурка, пилка.
Інструкція
1
Найбільш простий з виготовлення конструкцією є арка. Для початку виміряйте розміри дверного отвору (довжину і ширину) - місце майбутньої арки.
2
Враховуючи розміри, розрахуйте радіус заокруглення. Враховуйте при розрахунках, що арка зменшить простір вашого прорізу.
3
В першу чергу в отворі розмістіть алюмінієві прямі направляючі, розташовані горизонтально і вертикально, зміцните їх за допомогою шурупів. З аркуша гіпоскартона виріжте 4 однакових трикутника. Вони повинні мати прямі кути з катетами трохи довшими, ніж радіус заокруглення арки.
4
На трикутниках виріжте закруглення. Для зручності попередньо зробіть шаблон: на аркуші ватману намалюйте дане закруглення. Утворені фігури розташуйте по кутах прорізу по 2 штуки на кожну сторону.
5
Стінки профілю надріжте із зразковим кроків в 5-8 см, а спинку профілю вигніть по вирізаному заокругленню. Всю конструкцію закріпіть шурупами між трикутниками. Там, де профіль буде контактувати з торцями отвору, метал загніть всередину і закріпіть дюбелем. Усі зайві виступаючі частини гіпсокартону і профілю спиляєте.
6
Далі виріжте з гіпсокартону смугу трохи ширше, ніж товщина стіни (на 3-4 см), довжину зробіть на 10 см довша вигину арки. Просвердлите в смузі отвори з кроком 8-9 см. Вийде імітація перфорованої стрічки. Для додання гнучкості гіпсокартон змочіть вологою ганчіркою. Смугу прикріпіть до торцевих профілів, орієнтуючись на арочний вигин.
7
Після того як гіпсокартон підсохне (приблизно 12 годин), зашпаклюйте конструкцію по швах і стиках. Після висихання скористайтеся шкуркою для того щоб зняти задирки і закруглити виступи. Насолоджуйтесь оновленим інтер'єром своєї квартири.