Як зробити каркас для стелі з гіпсокартону. каркас потопка для гкл.

Через нерівності стельових перекриттів жителям будинків доводиться вирівнювати стелі за допомогою гіпсокартону . В свою чергу гіпсокартон кріпиться до металевого каркасу, який додає жорсткість всієї конструкції. Для каркаса використовуються різні металеві профілі, які ви купите на ринку або в будівельних магазинах. Багато профілі вже мають свою перфорацію, яка розподілена на елементі профілю в певному порядку.
Вам знадобиться
  • - профілі напрямні стельові;
  • - профільні подовжувачі;
  • - краби;
  • - дюбель-цвяхи;
  • - саморізи ;
  • - перфоратор;
  • - шуруповерт;
  • - викрутка;
  • - рівень;
  • - шнур для відбиття.
Інструкція
1
Щоб самому зробити стелю з гіпсокартону , потрібно вміти працювати перфоратором, шуруповертом та ножицями по металу. Роботи з монтажу каркасу стелі для гіпсокартону проводите з помічником, бо одному справитися з подібною роботою буде складно.
2
Насамперед визначтеся з освітленням. Які світильники ви віддаєте перевагу: галогенові або точкові? Від цього залежить, наскільки низько ви опустите майбутній стелю. Самое мінімальна відстань від основного стелі до гіпсокартону складає 10 см. Далі приступайте до розмітки периметра приміщення по рівню для подальшої установки направляючого профілю (ПНП 28х27).
3
Візьміть рівень (бажано 150 або 200 см) і виставите його по нівеліру так, щоб бульбашка знаходився строго посередині. Проведіть помітну рису на стіні і переходите до наступної ділянки. Так зробіть по всьому периметру кімнати. Коли ви зробите цю роботу, приступайте до монтажу направляючого профілю ПНП.
4
Направляючий профіль служить в якості направляючого елемента для стельових профілів, і кріпитися до стіни за допомогою дюбель-цвяхів. Просвердлите перфоратором дірку в стіні, візьміть направляючий профіль і призначте його до стіни (дірки на профілі і на стіні повинні збігатися), закріпіть профіль за допомогою дюбель-цвяхів. Якщо ширина стіни не дозволяє вмістити цілий профіль, заміряйте його довжину, а залишок відріжте ножицями по металу.
5
Коли ви встановите направляючий профіль (ПНП), то наступним етапом робіт буде розмітка стелі для прямих підвісів, які служать для утримання стельового профілю (ПП 60х27) на вазі. Для цього поставте мітку на стелі від краю стіни і зробіть таку ж мітку на протилежній стороні. Натягніть шнурок, вкачаний в синьки, між зазначеними точками і відбийте його. На поверхні стелі залишиться слід, який буде орієнтиром для кріплення прямих підвісів. Наступну мітку зробіть через 50 см від первісної точки.
6
Після того як ви розмітили весь стелю, переходите до кріплення прямих підвісів. Візьміть підвіс, призначте його до мітці на стелі і за допомогою перфоратора зробіть отвір в поверхні стелі . Підвіси кріплять до стелі за допомогою спеціальних дюбелів-цвяхів, які продаються конкретно під такі роботи. Не використовуйте звичайні дюбель-цвяхи - вони не зможуть утримати каркас після монтажу гіпсокартонного стелі .
7
Наступний етап робіт - монтаж стельових профілів (ПП 60х27). Стельові профілі є основним елементом металевого каркаса стелі . Вони несуть на собі весь вантаж гіпсокартону . Тому дотримуйтесь відстань між ними дуже точно. Вставте стельовий профіль (ПП) в направляючий профіль (ПНП), потім заведіть його між відігнутими бічними смугами прямого підвісу і закріпіть його за допомогою самореза по металу. Намагайтеся користуватися рівнем якнайчастіше у вашій роботі. Якщо потрібна додаткова довжина профілю, то з'єднайте їх між собою за допомогою спеціального подовжувача профілю. А поздовжні стельові профілі кріпите до поперечних стельовим профілям за допомогою спеціального пристосування - краба, який фіксує ці профілі між собою саморізами. Після послідовного виконання всіх робіт ваш каркас готовий до обшивки стелі гіпсокартоном.