Як розширити ринки збуту.

Більшість галузей бізнесу займають загальновизнані компанії-лідери, які взяли в свої руки відповідну частину ринку. У список таких компаній входить компанія General Motors з виробництва автомобілів, IBM (комп'ютери), McDonalds (громадське харчування), Xerox (фотокопіювальна техніка), Gillette (леза для гоління). Лідер ринку весь час повинен думати, як розширити ринки збуту, як знайти нових споживачів і як підвищити частоту використання своїх товарів.
Інструкція
1
Нові пользователіГлавной метою будь-якої компанії є залучення нового сегмента користувачів, який абсолютно не володіє інформацією про новий товар, про його характеристики, як і абсолютно не хоче його купувати. Наприклад, компанія Johnson & Johnson досягла великих успіхів в освіті нового класу користувачів дитячого шампуню. Спочатку їх шампунь був спрямований виключно на дитячу категорію, але після того як відсоток народжуваності почав падати, компанія почала зазнавати збитків. Маркетологи помітили, що часто таким шампунем користуються і дорослі, тому було прийнято рішення розробки реклами орієнтованої на дорослого споживача. Таким чином, дитячий шампунь Johnson & Johnson став головною маркою на ринку серед шампунів.
2
Нові можливості використання продуктаОтлічним виходом із ситуації, коли потрібно розширити ринки збуту, є збільшення способів використання одного і того ж продукту, як це зробила компанія Du Point з виробництва нейлону. Спочатку його використовували для виготовлення жіночих панчіх, парашутів, а пізніше стали використовувати для дамських блуз, чоловічих сорочок, оббивки килимових покриттів і автомобільних покришек.Часто самі споживачі знаходили нові можливості використання продукту, наприклад вазеліновий крем, спочатку використовувався тільки для змащення механізмів, а потім почав використовуватися як засіб для укладки волосся і в якості крему для шкіри.
3
Збільшення частоти використання продуктаТретьім правилом розширення ринків збуту є забезпечення зростання використання продукту, наприклад, якщо компанія з виробництва кукурудзяних пластівців буде рекламувати їх не тільки, як їжу на сніданок, а й на обід і вечерю, їх продажу миттєво зростуть. Наприклад, компанія Procter & Gamble переконала покупців, що ефективність шампуню зросте, якщо застосовувати його у двократному збільшенні за один раз.