Як прогрівати навушники. прогрівав табслабом.

Напевно, багато хто з тих, хто так чи інакше розбирається в навушниках, чув про те, що після покупки їх слід «прогріти», щоб вони краще звучали. Що таке прогрів, і чи так він ефективний, ми і спробуємо розглянути.
Вам знадобиться
  • Набір звуків різних частот
  • Набір музичних композицій різних жанрів для акцентування на тих чи інших частотах
  • Записи з білим і рожевим шумом - за бажанням
Інструкція
1
Що ж має на увазі під собою термін «прогрів»? Справа в тому, що у нових навушників діафрагма часто недостатньо розроблена для того, щоб правильно передати весь діапазон відтворюваних частот.
2
Так, багато хто може сказати, що «прогрів» - це міф, і насправді ніякої різниці немає. По-перше, варто враховувати, в якому саме стані навушники були перед покупкою. Буває, що нерозпакованих виробів вже не залишилося, і продавці пропонують купити навушники зі стенду. Саме у випадках покупки зі стенду різниці-то і не буде, т.к. до вас їх прослухало досить багато людей, і діафрагми динаміків вже достатньо розроблені.
3
Напевно є й такі, хто думає, що спочатку його навушники звучали погано, а потім він до них звик. Ця версія, звичайно, має право на життя, однак таке поняття, як звикання само по собі чисто суб'єктивно і не може служити вагомою причиною для спростування сенсу прогріву як такого. Бути може, і не звичка тут роль зіграла, а саме розробка робочих поверхонь навушників.
4
Чому ж розробникам не приводити мембрани динаміків в оптимальний стан спочатку? Відповісти на це питання складно і тут, швидше за все, вже слід звертатися або до експертів, або ж до самого виробника.
5
Для того щоб прогріти навушники , існує безліч різних способів, але вибрати якийсь один і сказати, що він найкращий - неможливо. Наукових обґрунтувань переваги одного методу над іншим попросту немає, і тому ви можете вибрати для себе будь-який вподобаний.
6
Перший спосіб - це просто без перерви слухати в них музику. Бажано голосніше. Кількох годин такої практики цілком достатньо для більшості моделей.
7
Другий спосіб - знайти збірник звуків для перевірки аудіо-обладнання. Зазвичай такі збірники використовують фахівці-аудіотехніки, для перевірки звучання певних діапазонів частот. Сьогодні знайти такі збірки не проблема, головне стежити за тим, щоб там були як високі, так і низькі частоти. Так ви разработаете навушники у всіх діапазонах.
8
Третій спосіб - деякі воліють використовувати для прогріву синусоїдальні сигнали, а також рожевий і білий шуми. Це звуки, згенеровані комп'ютером за певними правилами. За звучанням представляють собою рівномірний шум з невеликими вкрапленнями низьких частот у випадку з рожевим шумом. Білий же шум сприймається людським вухом рівномірно, без акцентування на якихось частотах.
9
Загалом, який спосіб вам більше до душі, такий і використовуйте. Сильно замислюватися про це не варто.