Як провести вступний інструктаж.

Введений інструктаж обов'язковий як при прийомі на роботу нового співробітника, так і в будь-якій ситуації, в якій передбачається, що інструктували діятиме в умовах, потенційно небезпечних для життя. Мета - розповісти людині про можливі ризики при роботі в тих чи інших умовах.
Інструкція
1
Хоч, як відомо, вступний інструктаж багатьма сприймається як непотрібна формальність, все ж такими речами нехтувати не варто. Якщо у вас на даний момент часу цілі всі руки і ноги, і все, здавалося б добре, то це абсолютно не означає, що вам не відрубає палець промисловим вентилятором, якщо ви будете з ним необережні. Подібні речі повинен усвідомити кожен інструктованих.
2
Інструктаж проводитися не тільки з знову які надійшли на роботу, але також і з тимчасовими працівниками, відрядженими, учнями (студенти чи школярі, що проходять практику на підприємстві). Також інструктаж повинен передувати лабораторних і практичних занять в кабінеті праці та на вулиці.
3
Отже, щоб провести інструктаж , необхідно вибрати приміщення, яке забезпечує можливість вільного розміщення всіх інструктованих. Зазвичай це кабінет охорони праці або спеціально обладнане для подібних цілей приміщення.
4
Інструктаж проводить спеціально уповноважена особа. В якості такої особи може виступати як фахівець з охорони праці, так і будь-який працівник, призначений старшим керівником на цю посаду.
5
Для підвищення ефективності від проведення інструктаж а можна використовувати різні демонстраційні матеріали. Під такими матеріалами маються на увазі не тільки плакати, а й відеофільм, або ж спеціально розроблені для подібних цілей програми-довідники.
6
Метою довідкових додатків є демонстрація всіх необхідних нормативних, правових та інших документів, так чи інакше пов'язаних з розглянутою темою.
7
Після проведення вступного інструктаж а необхідно зробити запис в журналі реєстрації вступного інструктаж а з обов'язковими підписами інструктованих і інструктує.