Як розширити розділ.

Дистрибутиви останніх версій ОС Windows (Vista і Seven) мають графічний інтерфейс для утиліти, що дозволяє розширювати існуючі розділи жорсткого диска. В оснащенні "Керування дисками» тепер є відповідна функція (Extend Volume), призначена для здійснення саме цієї операції.
Інструкція
1
Послідовність дій в Windows Vista і Windows 7, як і Windows Server 2008, практично однакова. Для цієї операції потрібні права адміністратора, тому першим пунктом послідовності повинен стати вхід в систему з такими правами.
2
Перед початком процедури розширення розділу, для більшої надійності операції, слід зробити резервну копію всього розділу або хоча б найбільш критичних даних, що містяться на ньому.
3
Натисніть піктограму "Мій комп'ютер" правою кнопкою миші і виберіть в контекстному меню пункт «Керування комп'ютером». У вікні, перейдіть в розділ «Сховище» і клацніть пункт «Управління дисками». Утиліта за кілька секунд складе карту всіх ваших постійних і знімних носіїв, після чого вам потрібно виділити диск, розділ якого потрібно розширити. Клацніть його правою кнопкою і в контекстному меню виберіть пункт «Розширити диск».
4
В діалоговому віконці натисніть кнопку «Далі», а в наступному вам потрібно вказати в мегабайтах кількість простору, який слід додати до поточному розміру розділу. Ви можете вказати обсяг, який перевищує фізичний обсяг цього диска, якщо є вільний простір на будь-якому іншому диску - буде використано саме воно. Але цим ви зменшуєте надійність зберігання даних рівно вдвічі, тому що при виникненні проблем на будь-якому з двох задіяних дисків будуть втрачені дані цього розділу і на другому вінчестері.
5
Потім натисніть кнопку далі, і комп'ютер почне процедуру реструктурування даних. Вона відніме не дуже багато часу і перезавантаження системи не буде потрібно.
Зверніть увагу
В версіях Starter і Home ОС Windows 7 і Vista опція розширення розділу деактивовано.