Як розщепити воду.

Вода - це одне з найпоширеніших речовин на землі. При встановленому порядку речей без води не зможе вижити жодна жива істота. Вона складається з двох атомів водню та одного атома кисню. Водень - горючий газ, може використовуватися як паливо. Тому з тих часів, як люди дізналися склад води, не припиняються спроби її розщеплення для отримання водню і використання останнього в якості пального. Але для отримання водню потрібна енергія, яка перевершує енергію, що виділилася при його згорянні.
Вам знадобиться
  • Вода, електроди (графіт, залізо), гідроксид натрію, джерело постійного струму, лужної метал.
Інструкція
1
Налийте в яку-небудь ємність воду . Додайте туди трохи гідроксиду натрію (каустична сода) і розмішайте розчин. Гідроксид натрію потрібен для збільшення провідності води.
2
Візьміть два штиря, один металевий, а інший графітовий і занурте їх в розчин (це електроди). Далі підключіть до електродів джерело постійного струму. На графітовий електрод подайте плюс (анод), а на металевий - мінус (катод).
3
Увімкніть струм. Розпочнеться процес електролізу, при якому вода буде розщеплюватися на складові. З катодного простору буде виділятися водень, а з анодного простору - кисень.
4
Водень із води можна отримати і іншим способом. Налийте в пробірку воду і помістіть туди маленький шматочок будь-якого лужного металу, наприклад, літію або натрію (калій краще не використовувати, оскільки при реакції він частенько запалюється). Розпочнеться реакція з утворенням гідроокису лужного металу і виділенням водню.
Зверніть увагу
При роботі з лужними металами дотримуйтеся обережності - вони їдкі і пожежонебезпечні. Використовуйте засоби захисту.
Корисна порада
Отримати натрій в домашніх умовах проблематично, але зате літій можна дістати - він знаходиться в батарейках "Energizer".