Як розрахувати знос обладнання.

Під зносом обладнання подразумевают втрату його вартості і продуктивності. Він може виникати завдяки багатьом причинам: старіння обладнання, втрата його конкурентоспроможності і т.д. На даний момент, застосовуючи новітні технології, вдається досягти успіхів у боротьбі з зносом , тим самим продовжується терміну служби обладнання, але все одно ця задача залишається дуже актуальною.
Інструкція
1
Опишіть і классифицируйте обладнання. Це робота є найбільш складною і трудомісткою. Вона вимагає часу і значних зусиль, оскільки пов'язано з тим, що використовувати наявні бази даних, наприклад бухгалтерські рахунок обліку основних фондів досить складно, так як вони складалися зовсім за іншими принципами, тобто немає ієрархії опису, відсутнє прив'язка до технічних місцям і т.д.
2
Огляньте обладнання "вживу", хоча це і призводить до збільшення тимчасових витрат. Це робити необхідно, оскільки при реконструкції та його модернізації змінювалася його технологічна схема, пристрій і т.п. Такі зміни не завжди вписувалися в техдокументацію і паспорт обладнання, або вони буваю загубленими. Тим самим на практиці недостатньо використовувати тільки технологічну документацію і паспорти обладнання. Єдиним методом вирішення цієї проблеми є суміщення за часом опису обладнання і його капітального ремонту.
3
Визначте ієрархію обладнання, тобто розділіть його на основне, допоміжне і т.д. Сама верхня ступінь повинен відповідати технологічним об'єктам (елементам технологічного ланцюжка), які здійснюють виробництво продукції. Далі йдуть окремі одиниці обладнання, а потім вузли та агрегати, з яких вони складаються.
4
Визначте фізичний знос обладнання: опишіть і классифицируйте обладнання технологічного ланцюжка цеху; розробіть основні показники, які характеризують стан продуктивних можливостей одиниці обладнання; визначте ваги, які потрібні для розрахунку інтегрального показника фізичного зносу одиниці обладнання (визначаються експертною оцінкою); визначте поточне значення основних показників і порівняйте їх з еталонними значеннями; проведіть розрахунок зносу по групам однотипного обладнання (обладнання, на якому виробляють однакову продукцію або технологічні операції); розрахуйте знос технологічного ланцюжка, де за основу беруться дані про фактичний знос за групами обладнання.
Зверніть увагу
Необхідно відзначити, що метод все ж має ряд недоліків: велика трудомісткість реалізації і підтримка в актуальному стані баз даних по видах обладнання, нормальне функціонування системи з відстеження фізичного зносу на зазначених принципах практично неможливо без інформаційної системи, можливі помилкові висновки при визначенні фізичного стану різних груп обладнання.