Як зробити правильну коптильню. Як зробити коптильню гарячого копчення своїми руками фото.

В домашніх умовах можна закоптити будь-які продукти. Вони набувають неповторний смак і аромат і тривало зберігаються, тому що дим є відмінним консервантом. Для копчення потрібно зробити коптильню . Вона споруджується з підручних матеріалів і різниться на коптильню для холодного копчення і для гарячого.
Вам знадобиться
 • -цегла або залізо для топки
 • -железная ємність для копчення
 • -металеві прути для навішування продуктів
 • -кришка на ємність
 • -металева труба
 • -металева решітка
Інструкція
1
Коптильню для гарячого копчення зробити дуже просто. Потрібно просто спорудити топку і над нею встановити ємність для копчення. Обробка димом відбуватиметься при високому температурному режимі і будь-який вид продуктів можна закоптити за 1-3 години.
2
Топку можна зробити з цегли або заліза. Зверху зробіть отвір для надходження диму.
3
На топку встановіть ємність без дна. Для цих цілей підійде стара залізна бочка або будь-яка інша металева ємність.
4
Внизу ємності встановіть решітку, зверху прикріпіть прути для навішування продуктів і кришку. Все, коптильня готова.
5
Продукти гарячого копчення не підлягають занадто тривалому зберіганню. Зберігати їх необхідно в холодильнику або в морозильній камері.
6
Продукти холодного копчення зберігаються протягом 5-6 місяців, не втрачаючи первинний смак, і зберігаються в прохолодному місці в дерев'яних ящиках або полотняних мішках. Для їх приготування використовується коптильня для холодного копчення.
7
Для її виготовлення, як і в першому випадку необхідно спорудити топку з цегли або заліза. В ній залишити бічний отвір для виведення труби, через яку в коптильную ємність надходитиме дим.
8
Від топки прокопати траншею 4-6 метрів. Вставте в бічний отвір топки трубу.
9
Над кінцем труби встановіть коптильную камеру. Для неї підійде залізна ємність без дна.
10
Замість дна встановіть залізну решітку.
11
Вгорі ємності закріпіть металеві прути для навішування продуктів і закрийте коптильню кришкою.
12
Холодне копчення проводиться протягом 2-4 діб. Температуру диму не підвищують до високих відміток, просто підтримують в топці повільне горіння з використанням мокрих тирси листяних порід для великого надходження диму.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=1CvB16zZRsE
Існує багато варіантів виготовлення домашніх коптилень. Вибір конструкції залежить від того, де ви збираєтеся коптити продукти - на пікніку, на дачі або навіть в квартирі. Розгляньте приклад виготовлення універсальної міні-коптильні з відра і стаціонарної коптильні із сталевого ящика.
Вам знадобиться
 • - відро з кришкою;
 • - дріт з нержавіючої сталі діаметром 1 і 3 мм;
 • - ножівка або болгарка;
 • - зварювальний апарат;
 • - лист нержавіючої сталі;
 • - сталь кругла нержавіюча діаметром 10 мм;
 • - куточки сталеві;
 • - вогнетривкі цеглини.
Інструкція
1
Виготовте просту переносну міні- коптильню з відра. Оцинковане відро для цих цілей використовувати не можна. Зробіть з дроту три решітки різного діаметру. На дві викладатимуться продукти. На третій (нижній) встановлюється піддон. Він необхідний для того, щоб жир з продуктів не стікав на тирсу.
2
Візьміть дріт і обмотайте її зовні відра на потрібній висоті. Відміряйте необхідну довжину дроту, додавши 5 мм для зварювання. Відріжте шматок дроту ножівкою або болгаркою. Зігніть дріт у коло і зваріть стик.
3
Переплетіть вийшов коло дротом з нержавіючої сталі діаметром 1 мм або приваріть зверху відрізки дроту, так щоб вийшла сітка з розміром комірки приблизно один-два сантиметри. Зробіть таким чином три решітки.
4
Використовуйте як піддону металеву тарілку. Її діаметр повинен бути менше діаметра решітки, щоб тарілка не перешкоджала вільному проходженню диму від тирси. Тирса при копченні насипаються на дно відра. Відро повинно щільно закриватися кришкою.
5
Коптити продукти в такій коптильні можна, повісивши відро над багаттям (дачний варіант) або просто поставивши його на плиту. Однак при цьому приміщення повинно добре провітрюватися. Копчення в коптильні такої конструкції відбувається дуже швидко і займає від п'ятнадцяти хвилин до однієї години (залежно від продуктів).
6
Зробіть містку стаціонарну коптильню гарячого копчення для використання її на дачі або в приватному секторі. Зваріть ящик з нержавіючої сталі без дна. Його розмір визначте самостійно, в залежності від того, яка кількість продуктів ви збираєтеся коптити.
7
Розмітьте і відріжте від круглої нержавіючої сталі товщиною не менше 10 мм необхідну кількість прутків для продуктів, а зі сталі товщиною 3-5 мм - зробіть прутки для установки піддону. Їх довжина повинна відповідати довжині ящика.
8
Приварите всередині ящика (в нижній його частині) прутки для металевого піддону, а у верхній частині - куточки, на які встановлюватимуться прутки з продуктами. Виготовте з нержавіючої дроту гачки для підвішування продуктів. Зробіть кришку для коптильні з листа нержавіючої сталі.
9
Викопайте неглибоку яму в обраному для коптильні місці і викладіть її стінки вогнетривкою цеглою. Розмір топки повинен збігатися з розмірами сталевого ящика. Процес копчення продуктів в таке коптильні відбувається так.
10
Розведіть багаття в топці, дайте дровам прогоріти. Покладіть у вугілля гілки, тріски, тирсу. Поставте на цеглу топки підготовлену коптильню з продуктами і піддоном.
11
Закрийте коптильню металевим листом, залишивши щілину для виходу диму. Відрегулюйте тягу, збільшуючи або зменшуючи розмір цього отвору. Оптимальною вважається тяга, коли дим йде рівномірно, гілки та тріски тліють, але загоряються. Продукти в ній коптяться кілька годин.
Зверніть увагу
Для копчення використовуйте тирсу, тріски та гілки дерев листяних порід. Кращими вважаються тирсу дуба і бука. Тирса хвойних дерев краще не використовувати, оскільки через вміст в них смоли, вони надають продуктам гіркуватий присмак.