Як розрахувати дохідність облігації.

Час від часу кожному з нас доводиться позичати гроші. Багатьом організаціям (таким як уряди, корпорації), як і звичайним людям, також часто потрібні гроші з боку. От тільки зайняти великі суми грошей юридичним особам набагато складніше. Замість того щоб просто пообіцяти повернути зайняті ними гроші, організаціям доводиться позичати гроші, обіцяючи повернути їх з винагородою. Облігації є одним з таких видів запозичення.
Інструкція
1
У узагальненому вигляді облігація являє собою боргове зобов'язання, що продавалося емітентом громадськості встановленими сумами. Позичені гроші при цьому міняються на аркуш паперу, в якому вказано, скільки чоловік позичив, під який відсоток, на який термін.
2
Таку форму зобов'язань широко використовують уряди для фінансування своєї діяльності або обмежені в готівки компанії, що прагнуть розширити виробництво і свою частку на ринку.
3
Для порівняння облігації з іншими інвестиційними інструментами застосовується категорія дохідності за цим цінним папером. Розрахувати прибутковість по облігації ви можете, розділивши суму процентних виплат за рік на поточну ціну паперу.
4
Так, якщо облігація, що стоїть $ 2000, приносить вам $ 150 доходу в рік від відсотків, то її поточна прибутковість складе $ 150, поділені на $ 2000 і помножені на 100, тобто 7,5% .Текущая прибутковість: $ 150/$ 2000 = 0.075 (7,5%)
5
Враховуйте, що при оцінці прибутковості облігації не можна просто взяти за основу її купонну ставку. Ціни на облігації можуть змінюватися відповідно до коливань процентної ставки, так що облігація може продаватися за ціною, відмінною від номіналу цінного паперу. Якщо ви притримаєте облігацію до дати погашення, ви гарантовано отримаєте її основну вартість. Але якщо ви захочете розлучитися з облігацією раніше терміну погашення, то змушені будете продати її за поточною ціною, яка може бути як вище, так і нижче номінальної.