Як зробити свистульку з глини. свистульки з глини Як робити.

З глини можна зробити величезну кількість цікавих виробів: вазочки, іграшки, свистульки і ін. Глиняні свистульки подобаються багатьом. При достатньому досвіді можна створити справжній витвір мистецтва, але і новачкові під силу зробити свистульку з глини . Свистульку можна зробити у вигляді коня, птиці, риби, порося або будь-який інший форми. Яку б ви форму для своєї іграшки не вибрали, є загальні правила, які допоможуть зробити дзвінку і красиву свистульку. Наприклад, щоб зробити свистульку птиця потрібно дотримуватися наступного алгоритму.
Вам знадобиться
  • Глина, стеки, вода, дві ємності (для води і для скріпного розчину), піч для випалу.
Інструкція
1
Спершу потрібно підготувати глину. Глина повинна бути пластичною, щоб потім на нашій іграшці не з'явилося тріщин. Визначити пластичність глини можна, скачавши невелику ковбаску і зігнувши її, якщо вона потріскається, то потрібно додати в глину трохи води.
2
Щоб наша іграшка свистіла, всередині вона повинні бути порожньою. Для цього візьмемо невеликий шматок глини і скачаємо кульку. Потім придавлюючи його пальцями, зробимо з нього увігнуту коржик. Зліпимо другу таку ж детальку і з'єднаємо їх разом. Вийшов кульку. Це буде тіло нашої пташки. Не варто робити коржі занадто тонкими, так як порожнину всередині вийде великий, і звук буде глухим.
3
Змажемо місце з'єднання деталей і сам кульку скріпним розчином (шликером). Для його приготування візьмемо керамічну суміш і розбавимо водою, поки вона не стане схожою на сметану. Змащений кульку можна покатати в долонях, щоб він став ідеальною круглої форми. Скріпна суміш не дасть йому деформуватися при цьому. Щоб потім наша свистулька була стійка, одну сторону кульки можна трохи приплюснути.
4
На наступному етапі потрібно зробити голову нашої пташці. Відриваємо шматок глини того розміру, якого повинна бути голова. Робимо з нього кульку. На місце з'єднання голови з тулубом наносимо рідку глину, скріплюємо деталі між собою, а шви замазуємо шликером.
5
Аналогічно кріпимо до тіла і інші деталі: хвіст, крила, ноги, дзьоб, очі. Можете робити ці деталі тієї форми, який хочете. Але хвосту надайте витягнуту форму, потім у ньому треба буде зробити два отвори з допомогою стека. Також за допомогою стеків можна нанести різні візерунки на тіло, хвіст, крила пташки.
6
Перший отвір робимо вздовж хвоста до порожнини в тулуб, друге з низу під кутом до першого. Якщо все зроблено правильно, то можна почути свист навіть, коли глина сира.
7
Іграшка майже готова. Тепер треба залишити її на кілька днів, щоб глина висохла, потім обпалити її в спеціальній печі. Потім можна буде розфарбувати свистульку фарбами.
Корисна порада
Для свистульки краще використовувати щільну глину, яка менше піддається деформаціям.Вместо стека можна використовувати будь-яку тріску або невеликий шматочок деревини. Можна кінці палички зробити різного діаметру, щоб потім робити різні отверстія.Прі з'єднанні деталей, щоб вони промені трималися разом, на краях зробіть за допомогою стеків засічки.