Як стригти кігті кролику.

Кролям обов'язково потрібно стригти кігті, особливо декоративним, які живуть в квартирі. Процедуру слід проводити раз на три тижні або в міру відростання. Кігті можуть заподіяти шкоду не тільки людині, залишаючи глибокі рани на шкірі, але і самій тварині, якщо він зачепиться за м'яке покриття підлоги. Якщо ви боїтеся стригти кігті або кролик не ручний, краще довірте цю справу професіоналам, інакше все може закінчитися плачевно для обох сторін.
Інструкція
1
Подивіться на світлі кігті кролика, навіть крізь темні проглядаються кровоносні судини, які небажано зачіпати при стрижці. Обстригати потрібно приблизно 1-2 мм під кутом в 45 градусів. Якщо відростила частина занадто довга, можете підстригти 2-4 мм, але звертайте знімання, на живу частину (пульпу) кігтя.
2
Візьміть гострі ножиці, краще спеціальні для стрижки кігтів. Зафіксуйте тварина, щоб воно не змогло сіпнутися і швидко подстригите кігтики. Якщо кролик особливо активний, попросіть допомоги у кого-небудь із знайомих тварині людей. Намагайтеся проводити процедуру спокійно. Кролика тримаєте м'яко і ніжно, якщо ви налякаєте бідну тварину, наступного разу він не погодиться стригти кігті ні за яких обставин.
3
Огляньте кігті - на них не повинно бути гострих частин. Якщо такі є, можете поправити ножицями або пилкою з крупним напиленням. Якщо ви ненароком пошкодили пульпу і йде кров, обробіть перекисом водню і йодом. Кілька днів після події не випускайте кролика на вулицю, так як бруд може потрапити і початися нагноєння.