Як розвинути спостережливість.

Для того, щоб розвинути спостережливість , необхідно розуміти, що в основі її лежить ряд процесів, які потрібно розвивати: пам'ять, мислення, сприйняття, уяву та увагу. Існує ряд вправ, які ви можете використовувати для того, щоб розвинути спостережливість як якість, і їх потрібно виконувати щодня.
Інструкція
1
Перша вправа полягає в миттєвої розумової проеціюванні об'єкта з закритими очима. Для цього виберіть будь-який предмет, який ви бачите. Дивіться на нього уважно протягом однієї-двох секунд, після чого з закритими або відкритими очима уявіть цей предмет на відстані витягнутої руки незалежно від того, де він зараз знаходиться.
2
Тренуйте описову пам'ять. Для цього протягом трьох-чотирьох хвилин уважно дивіться на предмет, розглядаючи його з усіх сторін. Після цього відверніться або закрийте очі і подумки уявіть його. Подивіться на предмет і порівняйте те, що ви представили, з оригіналом, причому як можна більш критично. Повторюйте вправу до тих пір, поки ви не зможете знайти жодного відмінності між уявним чином і реальним предметом, після чого спробуйте намалювати його.
3
Використовуйте картинки, на яких необхідно знайти відмінності однієї картинки від іншої. Це картинки, які, на перший погляд, є точною копією один одного, але насправді існують маленькі відмінності. Ваше завдання - знайти ці відмінності. Ви можете ускладнити для себе завдання, виставивши таймер, протягом якого вам необхідно знайти ці відмінності.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=P1qNpvZ6TYg
Корисна порада
Єдина умова при виконанні цих вправ - ви не повинні займатися в цей момент нічим, крім спостереження.