Як зменшувати фотографії.

Зробивши серію фотографій, ви можете задати необхідний розмір зображення на комп'ютері. Для цього потрібно вивантажити фото з фотоапарата на ПК і скористатися можливостями графічного редактора Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, програма Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Після того як ви закінчите зйомку, витягніть флеш-карту з фотоапарата і вставте її в роз'єм кардридера. Якщо даного пристрою у вас немає, можете підключити камеру до комп'ютера через USB-інтерфейс, не витягуючи карти пам'яті з фотоапарата. Провід USB для підключення до ПК зазвичай повинен поставлятися в комплекті з пристроєм. Вставте один кінець шнура у відповідний роз'єм на фотокамері, а другий - підключіть до USB-порту.
2
Фотоапарат буде визначений системою як знімного диска. Для перегляду зображень, що зберігаються на пристрої, відкрийте папку «Мій комп'ютер» і клікніть по відповідному ярлику. Перемістіть фотографії на комп'ютер, виділивши їх і перетягнувши в потрібне місце. Тепер фотоапарат можна відключити.
3
Відкрийте програму Adobe Photoshop і завантажте в неї фотографії , розмір яких потрібно зменшити. Зробити це можна за допомогою меню «Файл», в якому необхідно клікнути по розділу «Відкрити». Як тільки фотографії будуть завантажені програмою, ви можете відредагувати їх розмірів.
4
Виділіть потрібне фото, після чого натисніть меню «Зображення», яке ви побачите на верхній панелі інструментів. У списку клікніть по пункту «Розмір зображення». Нововиявлена вікно дозволить задати потрібні пропорції для фотографії . Змінивши розмір, закрийте вікно зображення, натиснувши в діалоговому вікні збереження змін кнопку «Зберегти». Встановіть для фото максимальну якість і натисніть кнопку «ОК». Розмір фотографії буде змінений.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=zmOxvfcKPQA
Освоюємо одну з найпростіших і найбільш затребуваних операцій - вчимося змінювати розмір зображення в програмі Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Насамперед запускаємо програму Adobe Photoshop і відкриваємо потрібний нам файл. Це робиться через меню File> Open (Файл> Відкрити). Вибираємо цей пункт меню, знаходимо на диску потрібний нам файл, клікаємо на нього мишкою і натискаємо кнопку ОК. Файл загрузілся.Теперь необхідно подумати, а яким має бути новий розмір нашого зображення. Це залежить від подальшої його долі. Як правило, зображення може бути призначене: - для поліграфічного виконання на папері (в журналах, газетах і т.п.) - Для публікації на фотосайтах в інтернеті-для технічних потреб - створення аватарок, юзерпік, прішпіліванія в якості допоміжного матеріалу та ілюстрацій до статтями і т.п.В залежності від призначення по-різному може обчислюватися і кінцевий розмір картинки.
2
Найчастіше необхідно підготувати файл для того, щоб послати його комусь електронною поштою або викласти на який-небудь сайт. Тобто, на зображення необхідно буде надалі просто дивитися на екрані монітора - воно і повинно бути не більше дозволу екрану середнього розміру. Таким чином, визначальними цифрами для нас будуть розміри екрану (приблизно 1250 на 1000 крапок) .Находім в меню фотошопа Image пункт Image Size (Розмір зображення) або натискаємо на клавіатурі клавіші Alt + Ctrl + I (тобто, утримуючи Alt і Control , натискаємо латинську I). Перед нами відкривається вікно з параметрами розміру ізображенія.В англійській версії фотошопа воно виглядає так:
3
У перших двох полях бачимо цифри, що визначають розмір картинки. В даному випадку наша вихідна картинка має розмір 1999 на 1332 пікселя. Припустимо, нам необхідно підготувати її для того, щоб помістити на своїй сторінці в ЖЖ. Стрічка живого журналу, як правило, займає відсотків 80% від повної ширини екрану монітора, тобто, нам немає сенсу вивішувати туди картинку, що перевищує цю ширину. Вводимо в верхнє поле Width (Ширина) значення 1000 пікселів. При цьому значення висоти (Height) картинки автоматично піддалося пересчету і тепер висвічується у вигляді числа 666. (Нічого містичного;)) Якщо цього не сталося, то на всякий випадок перевіряємо настройки опцій внизу вікна - там повинні стояти галочки навпроти пунктів Constrain Proportions (Зберігати пропорції) і Resample Image (Перераховувати зображення). Пропорції не порушені, зображення може бути пересчітано.Нажімаем кнопку ОК і бачимо, як зображення стало трохи менше. Можемо його зберегти на диск з новим розміром і назвою. Знаходимо в меню File (Файл) пункт Save As (Зберегти Як) і вибираємо куди і з яким іменем буде збереження наша картинка. Пам'ятайте! Після зменшення файлу інформація про зображення втрачається і спотворюється (навіть якщо «на око» це непомітно). Потім відновити її назад - знову збільшити зображення в повному якості вам не вдасться ніякими технічними засобами. Тому настійно рекомендується залишати вихідний файл недоторканим, а все перетворені і зменшені картинки зберігати з іншим ім'ям або в іншому місці, щоб завжди була можливість заново звернутися до першоджерела. Хіба мало для чого може знадобитися вам ця фотографія через рік, і, зрозуміло, вам буде дуже прикро, якщо замість неї ви знайдете лише зменшену перекручену копію.
4
Трохи інакше вчинимо з перерахунком параметрів зображення, якщо наша мета - підготувати його до поліграфічного виконання. Тут потрібно виходити з того, який розмір повинен бути у надрукованій ілюстрації. Припустимо ми знаємо, що вона повинна бути 5 см у висоту. Але як визначити скільки в цих п'яти сантиметрах пікселів? У поліграфістів свої стандарти і системи виміру. Традиційно вони визначають співвідношення розмірностей, орієнтуючись на дюйм (inch). На вимогу сучасної поліграфії зображення прийнятної якості повинно бути підготовлено з розрахунку 300 точок на дюйм (300 dpi, 300 pixel/inch). Тобто, квадратне зображення дюйм на дюйм повинно мати розмірність 300 на 300 пікселів. Але нам не обов'язково вручну перераховувати, скільки дюймів в нашій ілюстрації і скільки пікселів для цього буде потрібно, покладемо цю операцію на плечі автоматікі.Заходім в пункт Image Size меню Image (або, як ми вже знаємо, натискаємо на клавіатурі клавіші Alt + Ctrl + I). Бачимо вікно з параметрами розміру ізображенія.Переводім своє зображення в поліграфічну систему вимірювання. Тимчасово вимикаємо галочку в пункті Resample Image (Перераховувати зображення). Зображення залишиться недоторканим. Тепер в поле Resolution (Дозвіл) встановлюємо необхідний нам параметр 300 pixel/inch. Після цього ми впевнені, що параметри висоти і ширини документа показують нам реальний надрукований розмір картинки - в нашому випадку, якщо файл не зменшувати, він може бути надрукований розмірами близько 17 на 11 см. Але це для нас зайве, фотографію можна зменшити без претензії з сторони поліграфістів. Для цього знімаємо галочку з пункту Resample Image і вводимо потрібний нам розмір ілюстрації у відповідне поле. Бачимо, що пропорційно змінилася і ширина картинки, документ має тепер розмір 7,5 на 5 сантиметрів, а також став відомий розмір картинки в пікселях - 886 на 591 точок. ОК.Помніте! В різних друкарнях можуть бути свої вимоги до підготовки зображень, тому проконсультуйтеся про те, з яким дозволом вам необхідно підготувати файли. Буде дуже прикро, якщо з технічного незнанню ваші ілюстрації вийдуть на друку каламутними, нечіткими і спотвореними.
5
Буває й інша необхідність. Іноді точно відомий кінцевий розмір картинки, наприклад для створення аватарки - 100 на 100 пікселів, а наше вихідне зображення мало того, що набагато більше, але й має зовсім інші пропорції. Як тут вчинити? Відкриваємо зображення і здійснюємо таку операцію: знаходимо пункт меню Layer> New> Layer from Background (Створити шар з фону). Потім встановлюємо кінцевий розмір зображення, зайшовши в меню Image> Canvas Size (Розмір полотна) - там бачимо два поля з цифрами, в які і вводимо потрібні нам значення ширини і висоти майбутньої картинки (наприклад 100 на 100 пікселів) Ось, що у нас вийшло : крізь невелике віконце видно лише маленька ділянка вихідної картинки, краї якої виходять за поле видимості і «не вміщуються» в кінцевий формат.
6
Натискаємо комбінацію клавіш Ctrl + T (або знаходимо в меню Edit пункт Free Transform/Вільна трансформація) і, пересуваючи квадратні покажчики по кутах шару, підбираємо необхідний фрагмент, який буде видно на кінцевому зображенні (при перетягуванні керуючих елементів рекомендується утримувати клавішу Shift - це дозволить зберігати пропорції вихідної картинки). Підтверджуємо зміни клавішею Enter. Закінчивши трансформацію, видаляємо з файлу непотрібну тепер інформацію про обрізаних краях зображення - вибираємо в меню Layer пункт Flatten Image.Сохраняем картинку, через меню File> Save As (Зберегти Як)