Як змінити букву системного диска. mounteddevices без перезавантаження.

Виробник ОС Windows рекомендує не змінювати ті букви дисків, які призначені операційній системі, так як це може привести до неприємних наслідків, аж до повної непрацездатності ОС. Однак така необхідність все ж може виникнути, наприклад, після поділу дзеркального тому дисків на декілька самостійних розділів.
Інструкція
1
Для здійснення цієї операції вам слід увійти в систему з правами адміністратора.
2
За допомогою діалогу запуску програм (CTRL + R) запустите редактор реєстру regedt32. Зверніть увагу - саме regedt32, а не стандартний regedt.
3
Створіть і збережіть копію поточних установок системного реєстру - це робиться через пункт «Експорт» розділу «Файл» в меню програми редактора реєстру.
4
Потім у лівій панелі редактора перейдіть в розділ HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMMountedDevices. Знайдіть у ньому гілку MountedDevices і клікніть її правою кнопкою миші. В контекстному меню виберіть пункт «Дозволи». Відкриється вікно, в якому вам треба поставити для групи "Адміністратори" галочку в рядку «Повний доступ». Після закінчення всієї процедури зміни букви вам потрібно буде сюди повернутися і відновити ту конфігурацію прав, яка тут існувала до вашого втручання.
5
Після цього закрийте Regedt32 і запустіть звичайний редактор реєстру Regedit. Можна через діалог запуску програм, а можна клацнувши ярлик «Мій комп'ютер» і вибравши в контекстному меню пункт «Редактор реєстру».
6
Знову перейдіть в ту ж гілку реєстру HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMMountedDevices. Вам треба в правій панелі редактора знайти параметр, який містить букву , призначену вами до присвоєння її системному диску. Наприклад, якщо ви хочете привласнити букву "D", то шукайте параметр "DosDevicesD:". Знайшовши - клацніть його правою кнопкою миші і в контекстному меню виберіть рядок «Перейменувати». Перейменовуючи, впишіть букву , яка не задіяна в системі на даний момент (наприклад, "DosDevicesY:"). Таким способом ви звільните букву D, для наступного присвоєння її системному диску.
7
Потім відшукайте параметр, відповідний поточної букві системного диска (наприклад, "DosDevicesC:"). І його клікніть правою кнопкою миші, і тут теж виберіть рядок «Перейменувати». Поміняйте букву в імені цього на ту, яку звільнили в попередньому кроці (наприклад, "DosDevicesD:").
8
Тепер у вас звільнилася буква "С", яка раніше були приписана до системного диску. Ви можете призначити її перейменованому параметру "DosDevicesY:". Робиться це точно так же - клацанням правою кнопкою, вибором команди «Перейменувати» і заміною літери диска в імені (наприклад, "DosDevicesС:").
9
Закрийте редактор Regedit, знову запустіть Regedt32 і поверніть колишні налаштування дозволу групи "Адміністратори".
10
Після цього залишиться перезавантажити комп'ютер.
На фізичному рівні у жорстких ніяких букв немає: параметри їх ідентифікації призначаються системою вже під час роботи комп'ютера залежно від конфігурації обладнання. При цьому найважливішим і постійним є системний диск, незалежно від його букви. Костьольна інших, можна змінити букву диска без жодного збитку для працездатності системи.
Інструкція
1
Запустіть Windows і через меню «Пуск» зайдіть в Панель управління. Подвійним кліком миші виберіть параметр «Адміністрування». Серед доступних елементів виберіть «Керування комп'ютером» і зайдіть в нього.
2
Ви побачите вікно параметрів, що складається з трьох стовпців: управління комп'ютером, таблиця і дії. Щоб змінити букву диска, в лівій частині вікна - Управління комп'ютером - розкрийте параметр «Сховище» і виберіть у підпорядкованому списку «Управління диска мі». Через кілька секунд система визначить конфігурацію устаткування і в середньому полі «Таблиця» виведе її в графічному відображенні. У верхній частині ви побачите всі встановлені томи і розділи жорстких дисків у вигляді окремих значків. У нижній половині - фізично встановлені носії із зображенням розділів, на які вони поділені.
3
Щоб змінити букву диска, в верхній частині вікна виберіть будь тому чи розділ, натисніть на нього правою кнопкою миші і в випадаючому меню вкажіть «Змінити букву диска або шлях до диска ... ». У віконці натисніть кнопку «Змінити» і в наступному вікні, поруч з параметром «Призначити букву диска (AZ)» виберіть зі списку будь-яку доступну букву . Натисніть ОК.
4
Буква диска буде змінена на обрану. Якщо якісь програми працюють з файлами, що знаходяться в цьому розділі, то вам вручну знадобиться переустановити посилання на їх нове місце розташування. Також потрібно змінити адреси ярликів програм та інших виконуваних файлів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bycKpPm7XzU