Як зробити кефірний гриб. Як зробити самостійно кефірний гриб.

Кефірний грибок - це симбіоз різних мікроорганізмів, що розмножуються разом. Кефір є продуктом життєдіяльності кефіру грибка, викликає молочне і спиртове бродіння одночасно. Зовні кефірний гриб являє біле кулясте тіло, яке вже в зрілому вигляді досягає в діаметрі до 4 см. Кефірний грибок володіє ряд цілющих властивостей: зміцнює серцево-судинну і лімфатичну системи, активізує імунну систему, має протиалергічну дію, відновлює обмін речовин, підвищує увагу і покращує пам'ять.
Вам знадобиться
    • трилітрова банка, марля
    • чиста вода
    • молоко
    • сито для промивання
Інструкція
1
Молоко для приготування гриба здобувайте бажано не пастеризоване в м'яких пакетиках з великою жирністю. Взагалі вибирайте молоко, яке вам сподобається сквашений.
2
Молочний гриб залийте літром молока кімнатної температури і залиште на 24 години. Так робіть 1 раз на добу, в один і той же час, краще у вечірній. Зберігайте кефір при кімнатній температурі.
3
Ознакою того, що молоко сквашено, є поява зверху густого шару, в якому знаходиться грибок ? і відділення молока на дні банки.
4
Сквашеного молоко процідіть через сито в скляну банку. Після проціджування кефірний гриб гарненько промийте в чистій воді від залишків квашення. Потім знову помістіть в банку і залийте новою порцією молока.
5
Якщо за грибом щодня не доглядати і не заливати свіжим молоком, він стане коричневого кольору і перестане рости і розмножуватися.
6
Якщо у вас не буде можливості кілька днів доглядати за грибком, можна помістити гриб в трилітрову банку і залити молоком навпіл з водою. Не закриваючи кришкою, помістіть банку в холодильник. Але так гриб можна залишити максимум на три дні. Одержаний кефір використовуйте на процедури для ніг.