Як зробити текст читабельним.

Сьогодні існує дві основні різновиди текстів : тексти надруковані й електронні. До кожного з них застосовуються свої хитрощі оформлення, покликані підвищити зручність сприйняття. Зробити текст читабельним можна, використовуючи одні й ті ж інструменти і для електронних видань, і для друкованої продукції. Однак користуватися ними потрібно по-різному.
Інструкція
1
Зробити текст читабельним і зручним для засвоєння в ньому інформації допомагає спеціальне форматування і використовуваний шрифт. Так, в текстах, призначених для друку на папері, професійні копірайтери рекомендують використовувати шрифти із зарубками. Засічки - це невеликі виступаючі рисочки в буквах. До цього виду належить, мабуть, найпопулярніший і поширений шрифт - Times new Roman. Інший відповідний для читання з паперу шрифт - Georgia. Крім використовуваного шрифту полегшує прочитання друкованого тексту і його розташування на сторінці форматування. Залежно від виду тексту міняються і вимоги до його оформлення, такі як вирівнювання по краях, розрідженість, відступи нового рядка, інтервали і т.п.
2
Для підвищення засвоюваності та зручності прочитання електронного тексту використовуються інші прийоми. Пов'язано це, перш за все, з особливостями сприйняття веб-сторінок. Дослідження поведінки показали, що кожен відвідувач сайту при читанні: • відчуває певний загальний дискомфорт; • читає повільніше, ніж звичайно; • чи не вчитується, а переглядає страніцу.Поетому, вирішуючи, як зробити текст читабельним, слід спростити його сприйняття користувачем. За дослідження Лабораторії зорової ергономіки США, самий відповідний шрифт для читання з екрану - Verdana 10-12 кеглем. Підходить також Tahoma.
3
Для веб- текстів також застосовують спеціальні прийоми форматування, покликані зробити текст читабельним: • Відступи між абзацами; • Використання підзаголовків; • Відсутність відступів нового рядка; • Використання маркованих і нумерованих списків для перерахувань .