Як зробити правильний ікосаедр.

Правильним многогранником називається опуклий багатогранник, якщо всі його грані являють собою рівні між собою, правильні багатокутники, при цьому в кожній його вершині сходиться однакове число ребер. Існує п'ять правильних багатогранників - тетраедр, октаедр, ікосаедр , гексаедр (куб) і додекаедр. Ікосаедр - це багатогранник, гранями якого є двадцять рівних між собою правильних трикутників.
Інструкція
1
Для побудови ікосаедр а скористаємося побудовою куба. Позначимо одну з його граней SPRQ.
2
Проведіть два відрізки AA1 і BB1, так, щоб вони з'єднували середини ребер куба, тобто as = AP = A1R = A1Q = BS = BQ.
3
На відрізках AA1 і BB1 відкладіть рівні між собою відрізки CC1 і DD1 довжиною n так, щоб їх кінці перебували на рівних відстанях від ребер куба, тобто BD = B1D1 = AC = A1C1.
4
Відрізки CC1 і DD1 - це ребра споруджуваного ікосаедр а. Побудувавши відрізки CD і C1D, ви отримаєте одну з граней ікосаедр а - CC1D.
5
Повторіть побудови 2, 3 і 4 для всіх граней куба - в результаті отримаєте вписаний в куб правильний багатогранник - ікосаедр . За допомогою гексаедр можна побудувати будь правильний багатогранник.
Ікосаедр - це правильний багатокутник. Така геометрична фігура має 30 ребер, 20 трикутних граней і 12 вершин, які є місцем стику п'яти ребер. Зібрати ікосаедр з паперу досить складно, але дуже цікаво. Його можна зробити з гофрованої, пакувальної або кольорового паперу, фольги. Використовуючи різні матеріали, ви можете додати ще більшу ефектність і красу своєму Ікосаедр.
Вам знадобиться
  • - макет ікосаедра;
  • - папір;
  • - ножиці;
  • - лінійка;
  • - клей ПВА.
Інструкція
1
Роздрукуйте макет ікосаедра на аркуші паперу, потім виріжте його по пунктиру. Це потрібно для того, щоб залишити вільне місце для склеювання частин фігури один з одним. Намагайтеся вирізати ікосаедр якомога повільніше, інакше при найменшому зсуві ваша саморобка в підсумку стане виглядати негарно. Необхідність в дуже акуратному вирізанні пов'язана з тим, що всі трикутники в правильному Ікосаедр мають однакові сторони. Тому якщо якась сторона стане відрізнятися по своїй довжині, в результаті така розбіжність в розмірах буде помітним.
2
Складіть ікосаедр по суцільним лініях, потім за допомогою клею проклейте місця, які окреслені пунктирною лінією, і з'єднайте один з одним сусідні сторони трикутників. Для більш щільної фіксації кожну проклеєну сторону потрібно потримати в такому стані протягом 20 секунд. Точно так само слід проклеїти всі інші сторони ікосаедра. Найскладніше склеїти два останніх ребра, так як для їх з'єднання необхідні терпіння і вправність. Ваш паперовий ікосаедр готовий.
3
Такий геометричну фігуру можна побачити і в повсякденному житті. Приміром, у формі усіченого ікосаедра (багатогранника, що складається з 20 шестикутників і 12 п'ятикутників) виготовляється футбольний м'яч. Це стає найбільш помітно, якщо вийшов ікосаедр розфарбувати в чорно-білий колір. Футбольний м'яч з паперу ви можете зробити самостійно, попередньо роздрукувавши в 2-х примірниках розгортку усіченого ікосаедра.
4
Виготовлення ікосаедра з паперу являє собою захоплюючий процес, що вимагає терпіння, вдумливості і великої кількості паперу. Зате отриманий результат стане ще довгий час радувати око. Паперовий ікосаедр можна дати в якості розвиваючої іграшки дитині, котрий досяг 3-річного віку. Граючи з цією геометричною фігурою, малюк стане розвивати не тільки просторові навички та образне мислення, а й ближче познайомиться з миром геометрії. Дорослій людині творчий процес з конструювання паперового ікосаедра своїми руками дозволить скоротати час, а також здивувати своїх близьких умінням майструвати складні фігури.
Корисна порада
Під час виготовлення паперового ікосаедра необхідно звернути особливу увагу на процес згину його сторін. Щоб зігнути папір рівно, ви можете скористатися звичайною лінійкою.