Як розрахувати банкет. расчитать банкетне меню.

Якщо у вас готується захід з великою кількістю гостей, краще заздалегідь розпланувати всі витрати, причому заздалегідь. Щоб правильно розрахувати банкет , потрібно врахувати величезну кількість чинників.
Інструкція
1
Перше - оренда приміщення. Якщо ви плануєте проводити захід в ресторані, то цей пункт можна, швидше за все, опустити. Там оренда залу вже входить у вартість страв, які ви замовите для вашого банкет а. А от якщо ви хочете орендувати теплохід, зал в готелі або шатер у парку, то краще закласти в кошторис додаткову суму.
2
Друге - обслуговування. Зазвичай це 10% від загального рахунку за банкет . Чайові ви зможете залишити на свій розсуд.
3
Третє - вартість страв і напоїв. Тут ви можете заощадити, домовившись принести свій алкоголь. Зазвичай ресторанні напої - досить витратна стаття бюджету. І купивши їх в магазині, ви значно знизите вартість банкет а. Дуже часто адміністратори ресторанів йдуть на ці поступки, якщо ви замовляєте банкет на певну суму - від півтора-двох тисяч рублів на людину. Так само можна домовитися про те, що ви самостійно замовите торт для банкет а.
4
При виборі страв не обов'язково замовляти кожному гостю по порції салату, гарячого, риби і м'яса. Домовтеся, що все буде лежати на загальних тарілках, і кожен зможе взяти те, що йому хочеться. Замовте і рибу, і м'ясо і овочі. Нехай на столі буде різноманітність. Якщо у вас планується, наприклад, 50 чоловік гостей, можна розподілити страви наступним чином: - Риба - 15 порцій; - М'ясо - 25 порцій; - Овочі - 10 порцій.Поверьте, вистачить усім і навіть залишиться. Тільки при замовленні враховуйте, кого більше серед запрошених - чоловіків або жінок. Якщо жінок - то кількість риби і овочів можна збільшити, скоротивши м'ясні страви.
5
Окрема стаття - оформлення приміщення. Тут, в залежності від вашої фантазії, можна витратити від 5000 рублів і до безкінечності.
6
Подумайте про те, чи потрібен вам ведучий свята або ви обійдетеся своїми силами. До вибору тамади поставтеся відповідально, попитайте знайомих, може бути, хтось порекомендує вам гарного ведучого.
7
Заздалегідь подумайте про доставку гостей до місця проведення свята. Закладіть певну суму на оренду автобуса. Якщо гості приїдуть на своїх автомобілях, подбайте, щоб поряд з рестораном було достатньо місця для парковки.
8
Вирушаючи на захід, захопіть з собою достатню суму грошей. Засоби вам знадобляться, якщо гості розіб'ють посуд, якщо раптом не вистачить їжі або доведеться докуповувати алкоголь.
9
Організувати захід для великої кількості гостей - завдання не з легких, але що б не сталося, не хвилюйтеся. Нічого страшного, якщо щось пішло не зовсім так, як ви планували. Головне - створити атмосферу свята, саме це запам'ятається які прийшли на захід людям.