Як прати гірськолижний костюм.

Здавалося б, високогір'ї та глибокий, чистий і білий сніг - ідеальні умови для того, щоб гірськолижний костюм не бруднити якомога довше. Проте, хоча б раз, після або перед гірськолижним сезоном, його необхідно привести в порядок і випрати. Оскільки сучасна екіпірування гірськолижника більше нагадує космічні скафандри, питання про те, як правильно випрати такий костюм , встає досить часто.
Інструкція
1
Гірськолижні костюм и з мембранними вставками періть вручну спеціальними м'якими миючими засобами, які можна купити навіть у спортивних магазинах, де отримується гірськолижний одяг. На їх упаковці обов'язково має бути напис про те, що ними дозволено прати мембранні тканини. Сушіть їх в розправленому вигляді на мотузках. На висохлий виріб нанесіть просочення DWR з балончика зі розпилювачем.
2
Пухові гірськолижні костюм и періть в пральних машинах. Виберіть режим «щадна прання» і встановіть робочу температуру 40оС. Якщо будете прати руками, то використовуйте спеціальне рідке мило для прання пухових виробів. Розведіть його в теплій воді і акуратно потріть руками. Прополощіть його і відіжміть в центрифузі. Щоб виріб висохло швидко, використовуйте теплової вентилятор, але можна висушити костюм і на сонці.
3
Флісові вироби можна прати вручну або в пральній машині. Використовуйте режим «щадна прання синтетики» і температуру не вище 40оС. Вручну періть рідким милом. Для флісових виробів також існують спеціальні миючі засоби та склади, що відновлюють водовідштовхувальні властивості тканини. Фліс не можна сушити в центрифузі або використовувати для цього обігрівач. Сушіть вироби в розправленому вигляді на мотузці або вішалці.
Зверніть увагу
Якщо ваш костюм пошитий з мембранної тканини, то не стирайте його порошками, що містять відбілювач або інші агресивні речовини. При пранні в пральній машині не використовуйте режим машинного віджимання, оскільки мембранна тканина псується від цього. Не віддавайте такі костюми в хімічну чистку - ви отримаєте його назад, звичайно, чистим, але мембрана буде безповоротно зіпсована і тканина перестане «дихати». Такі костюми не можна гладити - можна пошкодити мембрану, а синтетична верхня частина розплавиться.
Корисна порада
Пухові костюми періть відразу після гірськолижного сезону і зберігайте їх у розправленому вигляді.