Як розшифрувати малюнки дітей.

Часом батьки зовсім не замислюються, що настрій і душевну рівновагу дитини можна визначити за його малюнками. Колірна гамма, сюжет, насиченість фарб можуть багато розповісти про самопочуття і ставленні малюка до навколишнього світу.
Інструкція
1
Найбільша кількість інформації дає колірна гамма малюнка. Цією галузі дитячої психології присвячена велика кількість досліджень. Було встановлено, що малюки, які вибирають для малюнка чорні, сірі, коричневі кольори схильні до депресії або знаходяться в пригніченому стані. Іноді це може бути показником тривоги або низької самооцінки дитини. Тому якщо в малюнках крихти переважають темні відтінки, слід звернути увагу на його душевний стан.
2
Якщо в малюнках вашого чада переважають червоні кольори, то, можливо, він чимось роздратований, його нервова система перебуває в стані напруги. Іноді це може бути пов'язано з відсутністю емоційної розрядки.
3
Вибір дитини на користь синіх, темно-блакитних і фіолетових відтінків говорить про те, що у нього, швидше за все, поганий настрій або він занадто чутливо ставиться до подій навколо нього подіям, можливо, малюк чимось стурбований. В цьому випадку потрібно з'ясувати у дитини причину тривоги, а також підтримати його. Іноді про тривожний стан малюка можуть свідчити пастельні відтінки малюнка.
4
Про стан дитини варто задуматися, якщо вибір одних і тих же кольорів повторюється систематично. Якщо ваш малюк сьогодні використовував червону, а завтра чорну фарбу, не варто засмучуватися, адже діти великі любителі експериментів, особливо в тому, що стосується творчості.
5
Про ставлення дитини до навколишнього світу може дати не тільки колірна гамма малюнка, але і сюжет, зображений на ньому. Якщо всі персонажі (батьки, брати, сестри, тварини) виконані в одному кольорі або мають один розмір, то це свідчить про однакове ставлення дитини до них. Якщо хтось із них виділяється на загальному тлі, наприклад, занадто великий, то даний персонаж особливо значущий для малюка. І навпаки, маленький персонаж, зображений в куточку малюнка, або відсутності будь-кого з членів родини говорить про те, що участь даної людини в житті дитини не помітно.