Як зробити септик в своєму будинку.

Септик представляє собою пристрій, призначений для освітлення і подальшого виведення стічних вод у грунт. Крім того, септик тривалий час не потребує очищення, займає менше місця, не вимагає великих витрат електроенергії.
Вам знадобиться
  • лопата, дошки, труби, металева арматура, трійник, пісок, цемент, цвяхи, короб
Інструкція
1
Викопайте яму розміром 2,5 х 3,5 м. Цього об'єму буде достатньо для сім'ї з чотирьох чоловік. Скорочення розмірів не бажано, оскільки вони мінімальні.
2
По всьому периметру септика зробіть опалубку. Як матеріал для опалубки використовуйте старі дюймові дошки.
3
Розділіть яму на дві камери. В наміченої лінії виготовте двосторонню опалубку. Вийде перегородка, в яку необхідно вставити трійник. При цьому верхній край трійника необхідно розташувати там, де проходить нижній край зливної труби.
4
Встановіть короб. Вставте в нього зливну трубу. Простір між грунтом і опалубкою залийте розчином з піску та цементу. Для більшої міцності можна вдатися до армуванню.
5
Зверху виготовте настил з дощок. Причому якщо не плануєте повторного накладення дощок, опалубку знімати не слід. Якщо опалубку плануєте зняти, бетон повинен добре просохнути протягом трьох днів.
6
Накладіть арматуру на дошки настилу, закріпивши цвяхами. Від кількості накладеного металу залежатиме міцність і довговічність кришки септика.
7
Вставте опалубку по периметру і в утворився перекритті розташуйте дві труби. Одна труба буде служити вентиляцією, інша - для відкачування.
8
Кришку залийте бетоном. Бажана товщина - 200 мм. Для більшої міцності в розчин можна додати невеликий камінь наповнювач. Крім того, це скоротить витрату розчину.
9
Через два дні кришку септика можна засипати землею, а зверху висадити чагарники. На ділянці над септиком може бути висаджена будь-яка рослинність, але краще розташувати теплицю або парник.