Як приготувати маринад. Як приготувати 1% оцет.

Для приготування маринаду використовують різні овочі: томати, огірки, квасолю, моркву, солодкий перець, буряк, цибулю, капусту і багатоінші. Приготувати маринад можна як з свіжих, так і з солоних овочів.

Щоб правильно приготувати маринад необхідно керуватися загальним правилом приготування. Маринувати овочі потрібно в герметичній тарі і закупорювати банки бляшаними лакованими кришками тому, що в маринадах є оцтова кислота, яка має властивість, роз'їдати метал.

  1. Заливка для маринаду складається з цукру, солі, а також оцту, попередньо змішаного з водою. Сіль краще взяти дрібну, бо велика буде довго розчинятися. Також, сіль в пачках набагато чистіше, ніж развесная. Заливка повинна містити 4-8% солі. Це означає, що на літр води необхідно додати 40-80 грамів дрібної солі. Кількість цукрового піску повинно бути 4-10%.
  2. Цукровий пісок і сіль в зазначеній кількості необхідно розчиняти у воді, поступово помішуючи і нагріваючи. Після того, як сіль і цукор повністю розчиняться, маринад потрібно кип'ятити ще хвилин 10-15. Для отримання заливки прозорого кольору її необхідно після кип'ятіння профільтрувати через полотно.
  3. Далі, до заливання потрібно додати оцтову кислоту. Зазвичай на пляшках пишеться фортеця оцту. В цьому випадку буде неважко розрахувати, скільки потрібно оцту додати в воду, щоб вийшла очікувана кислотність маринаду. Приміром, оцет 6%, а нам необхідно приготувати заливку з 1% кислотністю. Розділимо 6/1 і в результаті отримаємо, чтона 6 частин заливки необхідно додати 1 частина оцту.
  4. Якщо додати вготовий розчин сахарнийпесок і сіль, то розчин стане слабшою порівняно срассчітиваемим.
  5. Оцтову есенцію додавати до овочів можна двома методами. Заздалегідь приготувати маринад, яким будете заливати і тільки потім його поступово вливати в розкладені по банкам овочі. А можна, просторазліть в кожну банку необхідну кількість есенції, а вже потім, заливати овочі маринадом.
  6. Якщо знадобиться маринувати відразу багато овочів, то рідина необхідно приготувати на всю кількість банок і моментально залити маринадом. Якщо ж маринують трохи банок, то простіше буде влити есенцію в кожну банку.
  7. Якщо маринад готують заздалегідь, з оцтовою есенцією, то повною банку міститиметься овочів на 60-65%, а заливки 35-40%.