Як зробити розчин для промивання носа.

В період простудних захворювань, загострення алергічного риніту або при роботі в умовах загазованості та запиленості промивання носа стає першою необхідністю. Способів промивання носа існує безліч: за допомогою невеликого чайника, закапування з піпетки, втягування рідини по черзі то однією, то іншою ніздрею. Ці процедури проводяться за допомогою розчину , який можна приготувати самостійно.
Інструкція
1
Звичайно, в наш час розчин для промивання носа продається в будь-якій аптеці. Це можуть бути краплі, які зазвичай призначені для дітей, і спреї, прості і зручні в застосуванні, наприклад, Аквамаріс, Салін. Для промивання носа можна також використовувати фізіологічний розчин, який виробляється фармацевтами.
2
Проте виникають ситуації, коли немає можливості сходити в аптеку або промити ніс необхідно дуже терміново. В цьому випадку розчин можна приготувати самостійно, причому домашнє ліки деколи не поступається покупному по своїй ефективності.
3
Найпоширеніший розчин для промивання носа - сольовий. Для цього слід в склянці теплої кип'яченої води розмішати 0,5-1 чайну ложку морської солі без добавок. Якщо її не виявилося під рукою, підійде звичайна кухонна. В цьому випадку в сольовий розчин можна додати 1-2 краплі йоду. Такий засіб краще використовувати трохи теплим.
4
Для промивання носа відмінно підійде водний розчин фурациліну. В одній склянці води необхідно розвести 2-3 таблетки ліки. Для кожного промивання краще використовувати свіжоприготований розчин.
5
Ще один засіб для промивання носа в домашніх умовах - слабкий рожевий розчин марганцівки, а також мінеральна вода без газу. Іноді як ліки можна використовувати настоянку ромашки або календули. Для цього 1 столову ложку сухої сировини залити склянкою киплячої води і дати настоятися протягом 30 хвилин.