Як знімати місяць. Як зняти місяць з хмарами.

Нічні зйомки представляють певну складність для початківців фотографів. При цьому не обов'язково розташовувати телескопом. Досить длиннофокусного об'єктива, щоб зробити цілком пристойні знімки цариці нічного неба - Місяця.
Вам знадобиться
  • - Фотоапарат;
  • - Довгофокусний об'єктив;
  • - Штатив.
Інструкція
1
Отже, перша умова зйомки Місяця - це довгофокусний об'єктив. Він необхідний, щоб на кадрі було видно природний супутник Землі, а не яскрава маленька точка, яка буде схожа на дефект фотографії.
2
Другий момент - не знімайте Місяць з витримкою більше 1 секунди, якщо ви не користуєтеся телескопом з режимом стеження, інакше в кадрі буде нехай і крупний, але розмазаний диск Місяця, тому як закони фізики ніхто не відміняв - Земля крутиться і Місяць в кадрі опиняється еліпсоїдом.
3
Наступна складність - спроби зняти Місяць і пейзаж однаково чітко часто приречені на провал. Проблема в тому, що фокусна відстань об'єктива і експозиція для зйомки Місяця значно відрізняється від фокусної відстані і експозиції для зйомки лісу чи поля. Щоб убити відразу двох зайців, зніміть спочатку Місяць , а потім виставивши фокус і експозицію на тому ж кадрі плівки клацніть ліс. Це так звана мультиекспозиція. Якщо фотоапарат цифровий, то тут все набагато простіше: чітке зображення місяця можна буде вставити у відповідну область кадру вже в графічному редакторі.
4
Кілька слів про настройках фотоапарата для зйомки цікавить вас космічного об'єкта. Місяць порівняно з зірками дуже яскрава, тому не вимагає великої експозиції. Що стосується фокусної відстані, то на повнокадрових цифрових фотоапаратах та 35-міліметрових плівкових воно має бути не менше 2000мм, якщо хочете, щоб Місяць займала весь кадр. Обов'язково використовуйте штатив і автоспуск, оскільки нічну зйомку в принципі не можна робити, вручну натискаючи спуск. Оптимальний час для зйомки Місяця, коли вона піднялася високо в небо: шар атмосфери буде тонше, зображення - чіткіше. Якщо ви хочете, щоб було видно найдрібніші деталі, то знімайте Місяць не в повний місяць, а в першій або в останній чверті.