Як розвинути образне мислення.

Формування образного мислення відбувається в дошкільному віці. Діти з радістю займаються ліпленням з пластиліну, малюванням, конструюванням. І перед дитиною постійно виникають завдання, які вимагають уявити щось в розумі. Так поступово у нього відбувається розвиток образного мислення.
Інструкція
1
Розвинути образне мислення можна в будь-якому віці. І чим раніше, тим багатшим буде внутрішній світ вашої дитини в майбутньому. Малюк освоює світ через спілкування з близькими людьми, через предмети, які оточують його.
2
На прогулянці з дитиною показуйте квіти, дерева, тварин. Пояснюйте дії собаки, кішки (біжить, стрибає, лежить). Займаючись вдома з м'ячиками, вчіть розрізняти кольори і розміри. Через деякий час дитина буде безпомилково відповідати на ваші прості запитання. Програєте з малюком казкові сюжети, що теж допомагають розвинути образне мислення .
3
З дітьми трьох-чотирьох років проводите заняття з картинкам. Свої зусилля направте на формування здатності створювати в розумі образи. Для цього намалюйте на папері круг, від кола вниз проведіть лінію. Задайте питання, що це може бути? Якщо у дитини виникне асоціація з повітряною кулькою ви на правильному шляху. Не засмучуйтеся, якщо буде інша відповідь. Дитина має право на свої особисті асоціації. У нього може бути своє бачення, свій образ мислення. Малюйте різноманітні предмети простими зрозумілими лініями. Чудово, навіть якщо дитина в простій хвилястою лінії побачить образ гірки. Якщо у вас двоє дітей, влаштуйте їм змагання, хто більшу кількість асоціацій назве. У міру дорослішання дитини ускладнюйте завдання. Намалюйте якусь частину малюнка, а відсутню частину попросіть намалювати свого малюка.
4
Дошкольнику запропонуйте більш складне завдання, спрямоване на формування геометричних уявлень. На лівій частині паперу намалюйте коло, а праворуч три частини цього кола - одна з них зайва. Попросіть дитину знайти дві частини, які складуть круг.Подобние вправи розробіть для інших фігур - трикутника, прямокутника, квадрата.
5
Займаючись з дитиною, ви неодмінно навчіть його оперувати образами, спираючись на подання. Ваше завдання сформувати і розвинути вміння створювати в розумі образи.