Як зробити дерев'яні сходи в будинку. Як зробити самому дерев'яні сходи в будинку.

Сходи в сучасному домі виконує певні функції для підйому і спуску людей. Крім того, вона повинна бути безпечною, міцною і красивою. Найголовніше в обладнанні сходів - це правильний вибір матеріалу виготовлення і точний розрахунок.
Інструкція
1
В малоповерховому будівництві в якості матеріалу для виготовлення сходів може виступати дерево, камінь, метал, скло. Найпопулярнішим матеріалом є дерево. Розрахунок сходів треба починати з її висоти і ширини. За порадами фахівців, висота щаблів не повинна перевищувати 20 см, ширина щаблів повинна бути не менше 25 см, максимальний ухил сходів не повинен бути більше 45 градусів.
2
Дерев'яні сходи складається з декількох обов'язкових елементів: тятива (косоур) - похила дошка, на якій і кріпитися вся конструкція сходів; щаблі; подступени - вони визначають висоту щаблі й розташовуються безпосередньо під дошкою щаблі, дозволяючи виступати їй на 2-4 см; поручні - конструкція для безпеки спуску і підйому.
3
Зробіть лекало косоура і виріжте щаблі круглою пилою. Особливо акуратно вирізуйте кути. По готовому косоуру виготовте їх необхідну кількість. Обстругати рубанком косоури, для кращого прилягання ступенів зніміть фаски з кутів.
4
Зміцніть косоури за місцем установки сходів на поперечні дерев'яні балки. Від правильного кріплення залежить міцність самої сходи і безпеку людей.
5
Наріжте щаблі й підсходинки. При нарізуванні враховуйте ширину вильоту щаблі над пріступців. Закріпіть подступени на косоурах саморізами за допомогою шуруповерта.
6
Зміцніть щаблі над пріступців саморізами. Встановіть стовпи і балясини перил. Зміцніть їх на металеві шпильки 8 мм. Додатково прикріпіть стовпи до стін анкерами. Поверх балясин і стовпів зміцните перила за допомогою рідких цвяхів і шурупів.