Як зробити катер на повітряній подушці. Як зробити іграшковий катер на повітряній подушці.

Катер на повітряній подушці - це унікальний транспортний засіб, який подобається багатьом автомоделістів. Створити модель подібного катера з паперу просто - важливо лише дотримуватися наведеної нижче інструкції і послідовності дій.
Вам знадобиться
 • аркуш паперу (картон)
 • карандаши
 • краски
 • линейка
 • ножницы
 • клей
Інструкція
1
Намалюйте корпус катераНа аркуші паперу (краще картону, так як він більш жорсткий, не деформується і не розпадається тривалий час) малюється корпус, надбудова і гвинти. Кожна деталь вирізається з урахуванням припусків, які дорівнюють 1 - 2 сантиметрам. Ці припуски знадобляться для склеювання деталей. Якщо ж деталі будуть з'єднуватися за допомогою прорізів, то припуски стануть якимось сполучною елементом.Чтоби не пропустити жодну деталь краще вирізані складові катера розкласти перед собою. Креслення виконувати рекомендується в двох примірниках, щоб один з них завжди був перед очима.
2
Зробіть повітряну подушкуДалее приступають до склеювання корпусу. Для цього по лінії згину робляться борта майбутнього катера. Іншими словами створюється повітряна подушка - якась основа катера.
3
Склейте надстройкуПосле збірки корпусу приступають до склеювання надбудови. Після того як надбудова придбала належний вигляд, вона кріпиться на підставу (повітряну подушку). Для цього на поверхні корпусу робляться прорізи довжиною не більше 0,5 сантиметрів. В ці прорізи вставляється припусками надбудова. Інший варіант кріплення надбудови - це склеювання її з корпусом.
4
Сформуйте вінтиПосле того як корпус і надбудова зроблені, приступають до формування гвинтів. Вирізані з паперу малюнки гвинтів згинаються по відповідній лінії. Припуски для кріплення гвинтів залишати обов'язково! За допомогою них вони будуть кріпитися до колеса.
5
Зберіть все деталіЗавершающім етапом створення катера на повітряній подушці є збірка всіх деталей за допомогою склеювання або «протягування» припусков в заздалегідь зроблені прорізи. Тоді в результаті цієї копіткої і стомлюючого праці вийде унікальний паперовий катер на повітряній подушці, що може стати прекрасним подарунком рідним.
Така забава, як катання по землі або підлозі на катері з повітряною подушкою, тепер доступна будь-кому. Для виготовлення повітряної платформи достатньо запастися необхідним інвентарем і освоїти інструкцію по збірці.
Вам знадобиться
 • - клеєна фанера
 • - брезент
 • - пневмомашин для видалення опалого листя
 • - герметизуюча стрічка
 • - меблевий степлер
 • - скоби
 • - ножівка
 • - наждачний папір
 • - кришка від кавової банки
Інструкція
1
Визначте і відзначте на шматку клеєної фанери розміром 120 х 120 см центр. Накресліть коло? 120 см. Позначте всередині кола місце, де буде розташовуватися пневмомашин, попередньо вимірявши її насадку.
2
За допомогою ножівки випиляєте коло по олівцевим відмітками, потім виконайте отвір для пневмомашини. Для видалення скалок і згладжування будь-яких нерівностей зачистите зрізи наждачним папером.
3
Підкладіть під коло брезент, який повинен виступати за кордону кола на 20 см. Підверніть виступаючі ділянки наверх кола і закріпіть за допомогою степлера. Слідкуйте, щоб брезент ні натягнуть занадто сильно, обов'язково залиште між ним і платформою зазор. Чи не закривайте отвір для пневматичного пристрою.
4
Після прикріплення брезенту по всьому діаметру, заклейте його краю герметизуючої стрічкою для запобігання виходу повітря.
5
В центр кола покладіть круглу пластикову кришку від банки з-під кави і в її центрі просвердлите отвір, також проходячи наскрізь і платформу. Обережно, намагаючись не пошкодити брезент, з'єднайте їх разом п'ятьма шурупами.
6
На нижній частині платформи зробіть шість отворів? 5 см, розташовуючи їх на рівній відстані одне від іншого, відступаючи по 13 см від зовнішнього краю кришки.
7
Переверніть платформу, помістивши в підготовлений отвір пневмомашини. Після того як вона наповнить подушку повітрям, всередині посилиться тиск. Однак повітря почне вириватися через пророблені в нижній частині отвору. При цьому наповнення повітрям досягатиме певної мітки, тиск молекул стане перевищувати силу тяжіння. В результаті чого платформа буде підніматися з сидячим на ній людиною будь-якій ваговій категорії.
8
Платформа почне обертатися в той момент, коли сідок перенесе масу свого тіла на одну сторону в момент, коли його потягнули або штовхнули.