Як зробити байдарку. Як виготовити байдарку.

Байдарка - це маломірне і легке запалубленное судно, яке приводиться в рух за допомогою м'язової сили людини. І ті, хто займається цим видом спорту, і ті, хто просто любить повправлятися на судні, часто майструють байдарки самостійно.
Вам знадобиться
 • 2 листа Чотиришарова фанери товщиною 4 мм і розміром 1,5 на 1,5м
 • Кілька брусків (для виготовлення штевнів) 60 см в довжину
 • 3 бруска для шпангоутів (один брус повинен мати розмір 3/15/60 см, а решту 2 бруска розміром 3/7/35 см)
 • 2 бруска розміром 2/13/50 см
 • 4 бруска розміром 2/6/35 см
 • водовідштовхувальний клей
 • шурупи
 • водонепроникна фарба
 • шпаклівка
 • 3 дошки по 3м
 • для стапеля десять дощок по 40см довжиною
 • 4 бруска і кілька реечек по 40см, щоб зробити ноги для стапеля
Інструкція
1
Щоб зробити шпангоути нанесіть креслення на папір. Далі зробіть розбивку трьох елементів для кожного шпангоута і випиляєте їх. Зверніть увагу, що для середнього шпангоута бічні елементи повинні бути однаковими, а для двох інших так само повинні бути однаковими два середніх і чотири бічних елемента. З'єднайте шпангоути (вони збираються внахлестку). Промажьте казеїновим клеєм місця з'єднань, а так же стягніть їх шурупами.
2
Щоб вам було зручніше збирати човен, зробіть стапель. Після розбивки стапеля ображати його і проріжте 3 паза для шпангоутів і з обох сторін стапеля прошийте скоси дощечці. Закріпіть ніжки - підкоси, а рейку, яка скріплює ці ніжки, прибийте до нижнього краю щита.
3
Тепер можна приступати до збирання самого човна. Відпиляєте виступи на шпангоутах в місцях кріплення. Кожен шпангоут встановіть в пази і жорстко закріпіть рейкою і цвяхами. 5 Поздовжніх рейок підганяють з середнього шпангоута. Підігнавши все рейки до шпангоутів, закріпіть їх остаточно, стягнувши в кожному місці кріплення шурупом і промазав казеїновим клеєм.
4
Найбільш складна з усіх операцій - це кріплення штевнів. Заготовлений штевень прикладіть до будь-якого з скосів стапельного щита і з обох сторін пригніть кільову рейку до штевня, відзначте лінію зрізу по довжині, яка проходитиме під кутом 45 градусів (приблизно) до осі штевня. Відпилявши штевень уздовж лінії зрізу, встановіть його. Точно відміряйте довжину двох вилицевих і кільову рейку і відпиляйте їх. Потім кінці цих рейок врежьте в штевень і закріпіть шурупами спочатку кільову рейку, а потім скуласті.
5
Каркас човна готовий для обшивки фанерою. Перед тим як почати обшивку промалкуйте площині рейок на шпангоутах і штевнях. Далі з паперу (обов'язково щільною) зробіть викрійку для обшивки днища і бічний обшивки. Обшивку починайте з бічних поверхонь човна. Почніть розкроювати фанеру з запасом максимум 1 сантиметра. Перед установкою листа фанери на місце обшивки закріпіть його шурупами в декількох місцях і обріжте виступаючі краї, залишаючи невеликий запас (3 - 5 міліметрів) на кожній стороні.
6
Позначте зсередини контури рейок і шпангоутів, до яких в підсумку буде кріпитися обшивка з листа фанери. Далі приберіть лист і зробіть насічку на поверхнях рейок і шпангоутів, до яких буде прикріплюватися фанерна обшивка, а так же нанесіть насічку на самій фанері.
7
Нанесіть фарбу або шпаклівку на відповідні місця рейок і шпангоутів і по краях закріпленого аркуша, а місце кріплення промажьте казеїновим клеєм. Прикладіть фанеру і закріпіть її шурупами в два ряди. Довші шурупи використовуйте в місцях кріплення викрійки до шпангоутів. Частини виступаючої фанерною обшивки можна обрізати або обстругати.
Водні походи на байдарках - це прекрасний спосіб провести відпустку як для початківців, так і для бувалих туристів. Якщо ви любите риболовлю, багаття, ліс і пісні під гітару - така пригода може виявитися дуже захоплюючим. Одним з перешкод на шляху до довгоочікуваного подорожі може стати відсутність байдарки. Якщо ви, з тих чи інших причин, не хочете купувати готову човен, можна спробувати побудувати її своїми руками.
Вам знадобиться
 • - фанера;
 • - дерев'яні рейки;
 • - брус;
 • - шурупи;
 • - клей;
 • - фарба;
 • - пила;
 • - оліфа
Інструкція
1
Виготовте шпангоутиСделайте креслення деталей. Виріжте паперові викрійки крайніх і середнього шпангоутів. Зробіть розбивку відповідно до креслення і акуратно випиляєте деталі. Зберіть шпангоути внахлест за допомогою шурупів і клею.
2
Зробіть стапель. Ображати його за допомогою пилки та зробіть три паза, службовців для установки шпангоутів. Обшийте скоси стапеля дошками. Міцно закріпіть ніжки-підкоси. Прибийте рейку, яка з'єднує ніжки зі стапельні щитом.
3
Відпиляєте шпангоути на потрібну довжину. Міцно закріпіть їх в зроблених раніше пазах за допомогою цвяхів і рейок. Промажьте місця кріплення клеєм і стягніть шурупами.
4
Закріпіть штевніПріложіте штевень до скосу стапельного щита і відзначте лінію зрізу, пригнувши кільову рейку з обох сторін. Відпиляєте штевень по наміченої лінії і встановіть його на місце. Ретельно заміряйте довжину вилицевих і кільової рейок і відріжте їх відповідно до здійсненого виміром. Врежьте рейки в штевень і закріпіть їх за допомогою шурупів. Промажьте місця з'єднання клеєм. Промалкуйте штевні, шпангоути і рейки для того щоб забезпечити щільне прилягання.
5
Зробіть паперові викрійки обшивки днища і бічний обшивки байдарки. Розріжте фанеру відповідно до викрійками. Почніть обшивати байдарку з бічних поверхонь. Розмітьте місця кріплення фанерних листів. Закріпіть обшивку за допомогою шурупів. Шурупи рекомендується вворачивать в шаховому порядку, з кроком в 5 см. Обшийте днище по аналогії з бічної обшивкою. Прикріпіть кільову рейку.
6
Відкріпити байдарку від стапеля. Відпиляєте виступаючі частини штевнів і шпангоутів. Ретельно простругані краю обшивки.
7
Покрийте байдарку гарячою оліфою. Просушіть, а потім прошпаклюйте і обробіть наждачним папером зовнішню поверхню байдарки. Покрийте ще одним шаром оліфи і пофарбуйте масляною фарбою.
8
Визначте центр ваги байдарки і встановіть сидіння.