Як зробити самому модель вертольота. Як самому зробити найпростіший вертоліт.

Вертоліт - це гвинтокрилий літальний апарат, у якого необхідні для польоту підйомна сила і тяга створюються одним або декількома несучими гвинтами, званими ще пропелерами, з приводом від одного або декількох двигунів. Багато хто помилково вважає, що своїми руками модель вертольота не створити. Наші рекомендації доведуть протилежне.
Інструкція
1
Треба відзначити, що в практиці авіамоделювання найбільше поширення отримали моделі вертольотів з одногвинтової схемою. Розглянемо найпростішу модель вертольота під назвою «муха». Насправді, це навіть не вертоліт, а скоріше «літаючий гвинт». Ця модель лише за принципом польоту нагадує прототип, однак, «муха» дуже наочно показує, яким чином справжній вертоліт тримається в повітрі, тому дуже цінна для авіалюбителів.
2
«Муха» складається з двох деталей: повітряний гвинт і стержень. Почніть з виготовлення гвинта. З м'якої деревини зробіть прямокутний брусок 160х25х8 мм. Можна взяти липу або вільху. На широкій стороні бруска проведіть дві взаємно перпендикулярні осьові лінії, а в точці їх перетину просвердлите отвір діаметром 5 мм. Накладіть зверху шаблон гвинта, обведіть олівцем обидві лопаті.
3
Срежьте зайві ділянки бруска ножем. Брусок обробіть напилком, щоб не було нерівностей.
4
Далі намалюйте на бруску вид гвинта збоку. Відступите від центру на 1/3 радіусу, відзначте точками на кінцях від верхньої площині товщину 3 мм. З'єднайте точки. Зайві ділянки зріжте.
5
Лопаті «мухи» повинні бути тонкими. В симетричних перетинах вони повинні мати однаковий кут нахилу і однакову форму. Що примітно, до кінця лопатей нахил повинен зменшуватися. Маса лопатей, безумовно, повинна бути однаковою, що досягається ретельної обробкою, яку краще провести кілька разів. Лопаті можна обробляти наждачним папером.
6
Далі вистругати стержень діаметром 6-5 мм. Один його кінець трохи загострити і вставте в отвір гвинта. Він повинен входити туго і бути зручною для рук довжини. Найчастіше стрижень роблять в 1,5 рази більше діаметра гвинта.
7
Робота завершена, приступайте до випробувань. Для цього надайте стрижню вертикальне положення, затиснувши його між долонь. Примусьте його швидко обертатися рухами долонь. Потім розтисніть руки, і гвинт під впливом підйомної сили спрямується вгору. Якщо в момент запуску трохи нахилити вісь обертання, «муха» полетить в заданому напрямку.
Не кожен може дозволити собі політ на справжньому вертольоті. Але зробити діючу модель цього літального апарату під силу багатьом. Са модель ний вертоліт здатний доставити чимале задоволення як дитині, так і будь-якій дорослій, якому з дитинства сниться висота. Отже, готуємо матеріали, інструменти і приступаємо до створення літаючої моделі.
Вам знадобиться
  • - пінопласт або пробка;
  • - дерев'яні рейки;
  • - фанера;
  • - ніж;
  • - напилок;
  • - лобзик;
  • - наждачний папір;
  • - водотривких фарба;
  • - гумка;
  • - клей .
Інструкція
1
Перш ніж приступати до конструювання, накресліть ескіз майбутнього вертольота в трьох проекціях. Це дозволить чітко уявити його обриси і розташування основних вузлів моделі.
2
З шматка пінопласту виготовте фюзеляж моделі. При відсутності пінопласту використовуйте пробку, бальзам або кукурудзяну серцевину. Хороший фюзеляж вийде з сухого липового бруска, який доведеться видовбати зсередини. Фюзеляж складіть з двох половинок, симетричних щодо вертикальної осі. Передбачте в фюзеляжі гнізда для установки гвинта, а потім склейте половинки між собою.
3
Обробіть верхню частину отвору для гвинта, яке розташовується у верхній частині фюзеляжу. Воно повинно мати діаметр близько 3 мм і відповідати товщині вала гвинта. Нижню частину отвору просвердлите на глибину 20 мм свердлом діаметром 10 мм. Внизу буде розміщуватися храповик вала гвинта.
4
На хвостовій частині фюзеляжу встановіть похилу платівку, яка перешкоджатиме обертанню моделі під час польоту. Виготовте пластинку з тонкої фанери або шматка целулоїду і вклейте в пропил хвостової балки. Діаметр пластинки повинен становити близько 25 мм.
5
Шасі зробіть із звичайного гумового ластику. Стійки шасі виготовте з дюралевій пластинки або сталевого дроту відповідного діаметру.
6
Зберіть фюзеляж воєдино, а потім проведіть балансування хвостовій і носової частини. Для цього підвісьте модель на міцну нитку, прив'язавши її до валу несучого гвинта, вставленого в фюзеляж. Матеріал з важчою частини зріжте ножем або зніміть напилком. Інший спосіб балансування - приклеїти на легку частину шматочок свинцю. Після балансування окрасьте фюзеляж яскравою водоупорной фарбою.
7
Лопаті гвинта виготовте з фанери або жерсті. Бляшаний несучий гвинт простіше у виготовленні, але має декілька гіршими льотними характеристиками. При виготовленні фанерного гвинта спочатку випиляєте лобзиком три лопаті за заздалегідь підготовленим шаблоном. Потім надайте лопатям потрібну форму за допомогою напилка. Упевніться, що всі лопаті мають однакову вагу. Зачистіть лопаті наждачним папером і з'єднайте між собою за допомогою маточини.
8
Вал несучого гвинта виточите разом з храповиком або спаяти з двох частин. Верхня частина являє собою металевий стрижень довжиною 30-40 мм і товщиною 3 мм, на якому передбачена різьблення для гайки. Нижня частина - трубочка одного діаметру зі стрижнем, на якій слід вирізати пази для храповика.
9
Рукоять пускового механізму виготовте з дюралевій смужки шириною 20 мм і товщиною 1-2 мм. Барабан виготовте з дерев'яної котушки від ниток. В котушку вклейте металевий стержень, з'єднавши його з котушкою шплинтом або заклепкою. На нижньому кінці стрижня зробіть вушко для кріплення гумки. На іншому кінці просвердлите отвір, в який запресуйте шпильку, що входить в зчеплення з храповиком.
10
Перед запуском насадите готову модель на валик пускового механізму, щоб шпилька увійшла в прорізи храповика. Візьміть пусковий механізм в ліву руку, а правою рукою сильно потягніть за намотаний на барабан шнурок. Якщо все зроблено правильно, модель злетить, при цьому напрямок польоту визначається положенням моделі на старті. Рекомендується запускати модель на відкритому просторі або в приміщеннях з високими стелями, наприклад, в гімнастичному залі.