Як зробити котли на твердому паливі.

Якщо ми говоримо про термін «котел», то маємо на увазі водогрійний прилад. Отже, в будь-якому випадку у нас в конструкції з'являється або паропровід або огнепровод. Задумуючи така серйозна справа, слід усвідомлювати, що використовуючи водонагрівальні прилади, ми впритул наближаємося до «мисливським угіддям» такою серйозною організації, як Госгортехнадзор.
Інструкція
1
Якщо вам вистачає пожежників, то в конструкції парового опалення категорично не використовуйте клапани. З практичного досвіду використання котлів користувач може зробити висновок, що вони там не сильно-то й потрібні, за великим рахунком. Система повинна бути відкритою і зайвий пар, якщо такий утворюється, повинен йти в атмосферу. Воду, час від часу доведеться доливати, але це зовсім маленьке незручність в порівнянні з можливими негативними наслідками установки клапана, його можливої несправності і герметичною парової системи.
2
Сам котел, якщо ви його вирішили робити самостійно, в ідеалі повинен бути повністю чавунним. Навіть якщо при виготовленні котла використовується товстий сталевий лист, який можна порівняти за товщині з танкової бронею, то і це не буде гарантією довговічності конструкції.
3
Справа в тому, що при горінні вуглеводнів (а ті ж дрова - це по суті ті ж вуглеводні, що і нафта) утворюється вуглекислий газ і вода. Від усього іншого поки абстрагуємося. При впливі води в умовах високої температури і деякої кількості кисню процес окислення заліза прискорюється в рази і залізо, навіть дуже товсте, «прогорає». Чавун в своєму складі має набагато більше процентний вміст вуглецю, розчиненого, саме розчиненого в залозі і такий, якщо можна висловитися, гранично насичений сплав заліза з вуглецем набагато менш схильний до корозії при високих температурах, ніж низьковуглецевих залізо. Саме тому-то все пічні дверцята і заслінки роблять з чавуну.
4
Але весь котел чавунним, зі зрозумілих причин, зробити не вдасться. Чавун можна варити, як сталь, але спеціальними електродами. Зі сталі можна зібрати тільки каркас майбутнього котла, виручити нас в цій ситуації може тільки жароміцний цегла. Це не обов'язково спеціальний вогнетривкий шамотна цегла і всякі суміші для камінів, які тепер є у продажу. В Сибіру місцеве населення буквально полювало за цеглинами зі старих російських печей занедбаних будинків. Ідея елементарно проста: якщо ці цеглини не один десяток років прослужили в печі або димоході старим господарям, то вони прослужать ще не один десяток років і новим господарям, все залежить від властивостей глини, з якої виготовлений цегла і наші предки знали толк у цій справі.
5
Цікавою є конструкція з двох звичайних 200-літрових бочок, яка також поширена в Сибіру. Власне котел вдавав із себе звичайну бочку, викладену зсередини тим самим цеглою зі старих російська печей, з вбудованим колосником і «вмазати» в цю кругову кладку чавунної дверцятами. Зверху все це було накрите квадратним чавунним листом, що спирається на кладку від іншої старої грубки з розбірними кільцями для установки горщиків. Невигадливо і дуже практично.