Як зробити свічки своїми руками.

Так часто хочеться зробити оригінальний і неповторний подарунок. Один з варіантів - це свічка, зроблена власноруч. Виготовити її зовсім не складно, зате можна отримати дійсно неповторний «шедевр» ручної роботи, який не тільки порадує близьких, але і стане чудовою прикрасою домашнього інтер'єру.
Вам знадобиться
  • - Віск, парафін або стеарин;
  • - Фітіль;
  • - Посуд для плавлення;
  • - Формочка для свічки;
  • - Грузик для гніту;
  • - Барвники і ефірні масла;
  • - Декоративні елементи.
Інструкція
1
Підготуйте всі необхідні матеріали. Вибираючи основу свічки (віск, парафін або стеарин), потрібно знати, що серед них віск - найскладніший матеріал, парафін - більш легкий, а новачкам краще почати з звичайних господарських стеаринових свічок. В якості гніту зазвичай використовується товста бавовняна нитка, заздалегідь просочена парафіном. Барвники можна придбати в прилеглому магазині, а ефірні масла завжди знайдуться в аптеці. Декоративними елементами для майбутньої свічки можуть стати блискітки, намистини, сухі трави, черепашки і навіть пісок.
2
Розплавте вихідний матеріал на водяній бані і не забувайте помішувати його. Якщо в якості основи використовуються покупні свічки, то їх потрібно попередньо нагріти і розрізавши ножем, вийняти гніт (який також можна використовувати в подальшому). Потім необхідно порізати наявні свічки на дрібніші шматки і розплавити.
3
Додайте ароматизатори. Коли основа розплавиться, можна додати ефірні масла і барвники. Це робиться для того, щоб свічка вийшла красивою і володіла приємним запахом.
4
Залийте основу в форму для свічки. Формочку для свічки потрібно змастити, щоб свічку можна було легко витягти. Для цієї мети підійде засіб для миття посуду. Перед заливанням форма повинна бути гарячою. Гніт повинен бути розташований строго по центру. Для цього на один кінець гнота прикріплюється грузик, а другий прив'язується до зубочистці. Акуратно залийте в формочку парафін. Потрібно залишити трохи парафіну, щоб потім долити в формочку, так як при охолодженні він стискається. Тепер потрібно дати свічці поступово охолонути.
5
Дістаньте свічку з форми. Після повного охолодження свічки потрібно трохи потягнути за гніт. Якщо вона не виймається, свічку можна ненадовго помістити в холодильник або ж трохи нагріти, зануривши в гарячу воду.
6
Прикрасьте свічку. На закінчення свічку можна прикрасити будь-якими декоративними елементами за смаком. Якщо вистачить терпіння, свічку можна зробити складовою. Для цього вихідний матеріал ділиться на потрібну кількість частин, кожна з яких забарвлюється в свій колір. З цих частин можна робити найрізноманітніші багатобарвні свічки.