Як перевіряти рівень масла в коробці-автомат. Як поміняти масло в автомат коробці опель астра.

У більшості автомобілів рівень масла (ATF) в автоматичної коробці перемикання передач (АКПП) потрібно вимірювати при працюючому двигуні і встановленому в положення «P »важелі вибору діапазону (РВД). На щупі, яким здійснюється вимір рівня масла в АКПП, зазвичай знаходиться декілька відміток. Дві верхні позначки (які часто є єдиними) відповідають стандартному рівню масла, розігрітого до робочої температури (близько 90 ° С). Часто цей відрізок щупа помечен засечкой та/або підписом "Hot".
Вам знадобиться
  • Рукавички, суха ганчірка.
Інструкція
1
Для того щоб виміряти рівень масла в АКПП, потрібно зробити наступні дії: прогрійте коробку передач, проїхавши 10-15 кілометрів, після чого поставте машину на рівну горизонтальну поверхню, не вимикаючи двигуна.
2
Одягніть рукавички, приготуйте суху ганчірку і відкрийте капот. Ближче до перегородки, що відокремлює моторний відсік від салону, ви побачите петлю щупа, схожу на петлю щупа заміру рівня масла в двигуні. Як правило, вона пофарбована в яскравий колір.
3
Потягніть за петлю і витягніть щуп з коробки перемикання передач. Протріть щуп ганчіркою і вставте його назад до упору. Витягніть знову щуп. Саме нижнє сухе місце і буде вказувати на рівень масла в АКПП.
4
Часто на щупі бувають ще позначки для заміру холодного рівня масла. Вони призначені для приблизного визначення рівня при заміні масла. Але остаточний рівень все одно слід перевіряти при прогрітому маслі. Бувають ще відмітки про те, в якому положенні АКПП слід перевіряти рівень масла та відмітки про тип масла. Якщо рівень масла відповідає нормі, то вставте щуп назад і закрийте капот.
Зверніть увагу
Треба зауважити, що існують коробки передач, де взагалі відсутні пристрої для вимірювання рівня масла. Наприклад, трансмісія Mercedes 722.6, яка встановлюється зараз практично на всі автомобілі цього концерну. Справа в тому, що ємність, в яку заливається масло для коробки перемикання передач, з'єднана з масляним піддоном через перепускний клапан, який призначений для підтримки необхідного рівня масла в піддоні. Тому рівень залитого масла не має такого значення, на відміну від інших трансмісій.
Корисна порада
Нерідко зустрічаються АКПП, де рівень масла вимірюється при установці важеля вибору діапазону в положення «N». Також зустрічаються коробки передач, де замість щупа в картері присутній контрольна пробка. Незручність виміру в таких коробках полягає в тому, що машину треба ставити над ямою або піднімати на підйомнику. У таких автомобілів є й переваги. Ви ніколи не заллєте масла вище покладеного рівня, що дуже важливо.