Як розвести інфузорію.

Розводити інфузорій необхідно для вигодовування рибної молоді (мальків і личинок) в перші дні після того, як вона вилупиться з ікри. Інфузорій з задоволенням їдять і мальки живонароджених риб. Більше того - ці культури є їх основним кормом. Для годування риб застосовується тільки один вид інфузорій - інфузорія туфелька.
Вам знадобиться
  • 4-5 скляних банок ємністю 3-5 літрів, висушені бананові кірки, вода, піпетка з довгим наконечником, фільтрувальна папір, марля, термометр для води, лупа з 30-40-кратним збільшенням, бульбашки для проб води, предметні скла , голка, кишеньковий ліхтарик.
Інструкція
1
Приготуйте живильне середовище. Для цього скляну банку заповніть водою - дощовою або з акваріума зі здоровими рибками. В банку помістіть шкірку 1 банана. Зауважте горловину марлею. Поставте банку на 2-3 дня в місце, захищене від прямих сонячних кращою, в якому є можливість підтримувати температуру 23-25 ° С. Вода повинна помутнеть, а на поверхні її з'явитися бактеріальна плівка.
2
Культуру інфузорії візьміть в готовому вигляді у досвідчених акваріумістів. Але якщо це неможливо, доведеться отримати її самим. Знайдіть стоячий водойму, на дні якого є гниють рослинні залишки. Водойма повинен бути пересихає - це захистить від попадання в культуру хвороботворних мікробів, небезпечних для риб.
3
За допомогою довгої піпетки (можна з гумовою грушею) візьміть в придонному шарі проби води. Помістіть їх на предметне скло і розгляньте через лупу. Якщо в пробі виявляться тільки інфузорії туфельки, сміливо використовуйте її для культивування.
4
Можливо, у воді будуть і інші інфузорії. У це випадку зробіть наступне. Поруч з краплею проби, на відстані від неї в 2-3 см, капніть трохи чистої дощової води. За допомогою голки зробіть між краплями вузьку водяну доріжку. Краплю з чистою водою освітите променем кишенькового ліхтарика. Інфузорія туфелька має властивість рухатися на світло, причому робить це дуже швидко, значно швидше інших інфузорій. Через деякий час в лупу буде видно, що велика кількість інфузорій перебралося у велику краплю. Її заберіть піпеткою і перенесіть в банку з живильним середовищем.
5
Через 5-7 днів при температурі 25-27 ° кількість інфузорій стає достатнім, щоб годувати ними мальків. В цей же час потрібно зарядити культурою другу банку, а опісля ще тиждень - третю. Маючи в наявності 3-5 банок, можна забезпечити безперервний цикл відтворення інфузорій.
6
Біля однієї із стінок банки встановіть джерело світла, до якого тут же кидаються інфузорії. Хмарина їх може бути видно навіть неозброєним оком. Звідси їх заберіть за допомогою довгої піпетки разом з водою. Після цього воду перенесіть на шматок фільтрувального паперу, давши зайвій волозі з бактеріями просочитися через фільтр. Це займає 1-2 сек. Шматок фільтрувального паперу з інфузоріями сполосніть в акваріумі з мальками.
Зверніть увагу
Майте на увазі, що ця культура має неприємний запах, оскільки інфузорії харчуються бактеріями, що розмножуються в процесі гниття.
Корисна порада
Замість бананової шкірки можуть застосовуватися листя салату, шматочки моркви або ріпи. Їх краще помістити в марлеві мішечки. Замість лупи можна використовувати мікроскоп з аналогічним збільшенням.