Як сушити деревину.

При будівництві та виготовленні різних виробів використовують тільки просушену деревину з вологістю не більше 4-12%, залежно від місця її використання. Найбільш сприятливим видом просушки є сушіння в спеціальних камерах, які виготовлені на промисловому виробництві і мають змінні режими температури. Така просушка деревини найбільш підходяща для її подальшого використання. Однак, це дорогий варіант. У домашніх умовах деревину можна сушити іншим способом.
Інструкція
1
Найбільш поширеним видом сушки в домашніх умовах є розпилювання колоди на тес або брус. Укладати пиломатеріал потрібно штабелями, під які встановлюються рівні бруски в трьох місцях по всьому периметру укладки. Кожен ряд необхідно відокремлювати один від одного рівними тонкими брусками.
2
Просушувати слід під навісом для захисту від сонця і дощу. Штабеля встановлювати в наскрізному місці.
3
Для просушки дров для опалення житла слід розпиляти колоди на цурки, розколоти і залишити в купі до повного висихання. Тільки після цього укладати в стіс.
4
Якщо потрібно заготовити просушені колоди, то з них знімають шкуру (шкурят), рівно укладають під навісом. Під низ штабелів встановлюються бруски. Між кожним рядом також встановлюють тонкі бруски для кращої просушування. В деяких випадках усередині колоди робиться наскрізний отвір.
5
Для виготовлення виробів з дерева випилюють заготовки і виробляють досушування при кімнатній температурі вдалині від опалювальних приладів.
6
Швидше просихає деревина, яка заготовлена в період, коли у дерева немає соку - пізньої осені та взимку.
7
Щоб деревина при висиханні не тріскалася і її не вело в різні боки, використовують метод заривания пиломатеріалу в сухі стружки.
8
Якщо майстер займається масовим виробництвом виробів з деревини в домашніх умовах, то споруджується імпровізована сушарка. Пиломатеріал укладається штабелями описаним вище способом в спеціально відведеному приміщенні з обігрівальними приладами по всьому периметру стін. Температуру спочатку підвищують, потім знижують - і так кілька днів.