Як розвивати новонародженого.

Активне зацікавлене спілкування з дитиною з перших днів його життя - запорука дружби і взаєморозуміння між дітьми і батьками. Не нехтуйте цією простою істиною, навіть якщо вам здається, що дитина дуже мала і нічого не розуміє, що не варто витрачати на нього слова - це не так. Сумною ілюстрацією можуть служити діти, які ростуть в будинках малятка - їх годують, купають, сповивають, в разі необхідності лікують, але з ними ніхто не розмовляє. У підсумку, різниця між «домашніми» і «казенними» дітьми стає дуже помітною вже до року життя ...
Інструкція
1
Необхідно розвивати новонародженого постійно - під час їжі та купання, ігри і навіть відпочинку. З першого місяця тренуйте увагу малюка: показуйте йому іграшку, водите з боку в бік, щоб дитина стежив за нею очима, і розмовляйте - кличте його по імені, розкажіть, яка гарна іграшка, якого вона кольору, як називається.
2
Під час купання коментуйте всі свої дії - яка тепла і чиста водичка, як добре плавати в ній, які чисті ручки і ніжки будуть у малюка. Не бійтеся заспівати дитині перед сном колискову, навіть якщо він добре засинає і так - ви його не ізбалуете і не зіпсуєте, зате музичний слух буде розвиватися з перших днів життя.
3
Не вішайте занадто багато іграшок над ліжечком або коляскою - увага дитини розсіюється, і він не зможе толком їх вивчити. Досить однієї, щоб малюк міг до неї дотягнутися, повертати, навіть заснути в рот: дотик для немовлят - один з найважливіших інструментів пізнання світу. Зрозуміло, іграшки повинні бути чистими. Після того як іграшка вже вивчена і набридла, замініть її на іншу.
4
Фізично розвивати новонародженого так само важливо, як і розумово. Під час купання дуже корисно підставляти долоню під ступні дитини, щоб він відштовхувався ніжками - це, можна сказати, його перші вправи в басейні. Те ж вправу можна повторювати, коли тримаєте малюка на руках вертикально - підставте долоню під його ніжки, щоб він упирався і відштовхувався.
5
В перервах між годуваннями робіть з дитиною зарядку: - Малюк лежить на спинці. Візьміть його ручки, обережно розведіть в сторони, потім схрестіть на грудях. Повторіть кілька раз.- Обережно згинайте ніжки дитини в колінах, одночасно їх розводячи в сторони. Ця вправа розвиває тазостегнові суглоби немовляти і стимулює роботу кішечніка.- З другого місяця викладайте дитини на животик на кілька секунд, поступово збільшуючи час. Таким чином зміцнюється хребет і, знову ж, поліпшується травлення.
6
Пам'ятайте: здоров'я та розвиток вашого малюка - в ваших руках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=CPvG18Yhh5o