Як розвинути моторику рук.

дрібною моторикою рук називають скоординовану діяльність нервової, м'язової і кісткової систем для виконання точних рухів кистей і пальців верхніх кінцівок. Розвивається вона з дитинства, однак, іноді у дорослої людини відбуваються її порушення.
Інструкція
1
Існують три основних типи порушень дрібної моторики рук : - порушення подачі сигналу на виконання дії - це може бути наслідком органічного ураження кори головного мозку, інсульту, черепно-мозкової травми; - порушення передачі сигналу як наслідок хвороби Паркінсона, шийного остеохондрозу або постинсультного стану; - порушення прийому і виконання сигналу - причиною тому можуть стати ДЦП, ангіоневроз або травма верхніх кінцівок, недостатній розвиток моторики з дитинства.
2
Для того щоб відновити і розвинути моторику рук після інсульту, показані контрастні ванночки і судинорозширювальні засоби, наприклад, ін'єкції нікотинової кислоти внутрішньом'язово. Якщо причиною порушення став шийний остеохондроз, призначається масаж шийного відділу хребта. У всіх випадках дуже корисний масаж рук , особливо кистей і пальців - він допомагає якнайшвидшому відновленню моторики.
3
Після лікування для повної реабілітації потрібні тривалі тренування. Фахівці радять ті ж способи, які застосовуються для того, щоб розвинути моторику рук дитини. Починайте з ліплення з глини, пластиліну, тіста. Це дуже ефективний спосіб тренування, тому що задіяні всі пальці і кисті рук . Важливо міняти пластичні матеріали, щоб ви навчилися чітко розрізняти їх на дотик.
4
Для цієї ж мети випускаються різні види кистьових масажерів з гладкою, шорсткою або голчастою поверхнею. Розминаючи пружний шорсткий масажер в рук е, ви одночасно тренуєте пальці і отримуєте масаж долонь.
5
Можна використовувати тенісний м'ячик і кольорові гумки для волосся: натягайте гумки на м'яч так, щоб вийшло багатошарова різнобарвна композиція.
6
Дуже хороший спосіб розвитку моторики - різні види рук одягнувся, наприклад, в'язання або бісероплетіння. Звичайно, вони вимагають витримки і терпіння, зате і результат буде подвійним - здорові спритні пальці і красиве корисне виріб, який ви виготовили самі.Восстановленіе і розвиток моторики вимагає часу і терпіння, проте ваше здоров'я, безсумнівно, варто зусиль, витрачених на це.
Мовленнєва моторика і руху організму мають принципово однакові механізми, саме тому розвиток тонкої материки рук сильно впливає на розвиток мовлення дитини в майбутньому. Що таке гімнастика для пальчиків і почому вона так необхідна?

Вченими виявлено, що діти страждають затримкою мовного розвитку мають погану координацію дрібної моторики пальців рук, наслідком, в деяких випадках може бути дисграфія, або порушення письма. Саме тому розвивати дрібну моторику необхідно з раннього віку для того, щоб підготувати фундамент для розвитку речі.Одно з напрямків у розвитку дрібної моторики це пасивна гімнастика, масаж. Безумовно, краще якщо техніку такого масажу ви підглянете у масажиста, але деякі прийоми прості і не вимагають спеціальної подготовкі.Развівать дрібну моторику допоможе масаж, виконаний однією рукою (інша рука підтримує кінцівку), тривалість 5 хвилин, робити необхідно кілька разів на день. Під час масажу використовуються наступні руху: погладжування в різних напрямках, розтирання, вібрація, застосування твердого м'ячика (їм скоюються руху від центру долоні до кінчиків пальців) і згинання - розгинання пальцев.Не менш ефективною вважається активна гімнастика (вік від 2 місяців). Активна гімнастика має на увазі під собою різні ігри, спрямовані на розвиток моторики. Дитині дають в руку різні за формою і фактурою предмети. Мета: дитина повинна утримати предмети в руках деякий час. І цим дорослий повинен коментувати предмети: «це кулька гладкий», «це їжачок колючий» і т. Д. Для дітей старше 9 місяців цікавинками будуть ігри з матрьошкою, пірамідки, пересипання піску з миски в миску, перекладання різних предметів з однієї ємності в іншу.