Як розплавити мідь в домашніх умовах. Як виплавити з міді браслет.

Вироби з міді можуть бути дуже красиві, і виникає спокуса зробити щось мідне своїми руками. Для цього метал необхідно розплавити. В ливарній справі здебільшого застосовуються три основні різновиди цього металу: червона чиста мідь та її сплави: бронза і латунь.
Вам знадобиться
  • Тигель
  • Щипці для тигля
  • Муфельная піч
  • Деревне вугілля
  • Горн
  • Побутовий пилосос
  • Крюк із сталевого дроту
  • Форма
Інструкція
1
В тигель покладіть шматки металу. Поставте тигель в муфельну піч. Встановіть регулятор нагріву в потрібну позицію. Спостерігати за плавленням металу можна в віконце печі, яке є на дверцятах. В ході плавлення на поверхні металу утворюється окисна плівка.
2
При досягненні потрібної температури і расплавлении металу відкрийте дверцята, захопіть тигель щипцями. Окисну плівку посуньте в сторону за допомогою гака зі сталевого дроту. Вилийте розплав в підготовлену заздалегідь форму. Якщо муфельна піч достатньої потужності, з її допомогою можна плавити будь мідні сплави і власне червону мідь.
3
Якщо ні муфельній печі, можна розплавити мідь автогеном, направивши полум'я від днища тигля вгору. При цьому плавлення відбуватиметься при хорошому доступі повітря. Для запобігання металу від інтенсивного окислення рекомендується присипати його поверхню шаром товченого деревного вугілля.
4
Жовту мідь (латунь) і легкоплавкі різновиди бронзи можна розплавити паяльною лампою. Принцип плавки той же, що і при використанні автогену. Полум'я має максимально охоплювати тигель.
5
Якщо немає ні автогену, ні паяльної лампи, можна скористатися простим горном. В цьому випадку встановіть тигель на шар деревного вугілля. Для підвищення температури горіння вугілля застосуєте примусове вдування в зону горіння повітря. Для цього підійде побутовий пилосос, що працює на видування. Шланг пилососа обов'язково повинен мати металевий наконечник. Отвір наконечника можна заузить для отримання більш тонкої струменя повітря.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=0mhJHcoAt88
Зверніть увагу
Муфельная піч повинна дозволяти отримувати наступні температури: для плавлення міді - 1083оС, для плавлення бронзи - 930-1140оС, для плавлення латуні - 880-950оС. Червона мідь є вязкоплавкой. Вона малопридатна для тонкої виливки. Для цих цілей більше підходить латунь. Чим світліше латунь, тим більше легкоплавкой вона є. Не рекомендується займатися переплавкою старовинної бронзи невідомого походження, оскільки вона може містити в своєму складі велику кількість миш'яку. Горн є відкриту піч з витяжкою, в якій спалюють деревне вугілля. Для збільшення температури в горн вдувають додатковий повітря за допомогою міхів або компресора.
Корисна порада
Для плавлення міді застосовуються глиняні та керамічні тіглі.Вместо горна можна використовувати автоген або паяльну лампу.