Як зробити, щоб водилися гроші.

Кому з нас не хочеться бути більш заможним? Наші доходи залежать від нас самих - від того, скільки ми заробляємо і як розпоряджаємося грошима. Щоб гроші завжди водилися, варто приділяти увагу не тільки кар'єрному зростанню, а й виробленню раціонального ставлення до грошей і самому процесу їхнього заробітку. Раціональне ставлення до грошей і процесу їх заробітку не передбачає ні суворою економії, ні ночівель в офісі, проте є кілька правил, які варто взяти до уваги.
Інструкція
1
Перш за все має сенс проаналізувати, чому і на що не вистачає грошей. Не секрет, що брак грошей іноді відчувають люди з цілком солідною зарплатою. Спробуйте згадати ваші основні статті доходів і витрат. Найкраще це зробити письмово - на папері або на комп'ютері.
2
Далі, розділіть доходи на стабільні і тимчасові. Приміром, ви викладач вузу, і ваш стабільний дохід - це зарплата в вузі. Тимчасовий дохід - репетиторство. Він підвищується навесні, перед іспитами і сходить нанівець влітку, коли всі іспити вже бувають здані.
3
Точно так само необхідно вчинити і з витратами. У всіх є стабільні витрати - оренда квартири, виплати по кредитах, покупка продуктів харчування. На все це на місяць йдуть приблизно одні й ті ж суми. І є "стихійні" витрати - покупка побутової техніки, одягу і т.д.
4
Візьміть собі за правило щодня вести облік своїх доходів і витрат. Для цього є спеціальні комп'ютерні програми (наприклад, "Домашня бухгалтерія" - http://www.keepsoft.ru/homebuh.htm). Досить важко спочатку буває привчити себе записувати всі витрати, включаючи покупку жуйки, однак по закінченні місяця-двох ви переконаєтеся, що увага до грошей пішло вам на користь. Облік дозволяє завжди точно знати, скільки у вас реально є грошей, аналізувати як минулі, так і майбутні витрати. Чим більше ви заробляєте, тим більше користі принесе облік доходів і витрат.
5
Підвищити свій дохід можна, роблячи кар'єру на своєму робочому місці і займаючись підробітком. Добре, якщо це вдається робити одночасно. Знайти нескладну підробіток багатьом фахівцям вдається дуже швидко: наприклад, веб-дизайнер може і на вихідним отримувати замовлення від приватних осіб, зареєструвавшись на біржі фрілансерів (це www.free-lance.ru та інші).
6
Для кар'єрного росту на своєму робочому місці потрібні, по-перше, перспективи компанії, в якій ви працюєте, бажання керівництва просувати вас, а по-друге, вмотивованість. З компанії, у якої немає перспектив розвитку на ринку, краще з часом піти, тим більше, що знайти роботу зараз в Москві не так вже й складно. Якщо ж компанія досягає успіху, поставте собі мету перейти на іншу посаду в певний термін. Мета найкраще записати і визначити собі винагороду (наприклад, продаж старого автомобіля і покупка нового). Під метою запишіть собі дії, які на вашу думку зможуть привести до неї: бесіда з керівництвом про передачу вам додаткових повноважень, прояв ініціативи на робочому місці, читання професійної літератури, велика робоча активність, і т.д.