Як сформувати фікус.

Фікус сьогодні є одним з найпоширеніших і затребуваних рослин для розсаджування в квартирах і будинках, саме тому доцільно ознайомитися з тим, як сформувати фікус і що при цьому слід знати.
Інструкція
1
Формувати фікус, тобто обрізати його, надавши потрібну форму, потрібно для того, щоб рослина росло в потрібному напрямку, не обростала непотрібними ветвлениями і з метою позбавлення рослини від сухих і хворобливих пагонів. Проводити всі роботи з обрізки слід навесні за кілька тижнів до пересадки рослини або в початком періоду підгодівель.
2
Крім цього слід знати, що молоді рослини краще піддаються формуванню, ніж дорослі. Надати форму вже дорослому рослині набагато складніше і не завжди виходить бажаний результат. Так як же правильно сформувати рослина фікус?
3
Формування куща. Прищепа головний втечу свого молодого рослини на висоті 13 см. Якщо рослина крупнолистового, слід залишити 4 листочка. Після того як пагони з пазушних нирок досягли приблизно 10 см, слід таким же принципом Прищепа і бічні пагони над ниркою, зверненої назовні від крони.
4
Витріть всі зрізи вологою чистою ганчіркою. Протирати слід до тієї пори, поки не припиниться виділення молочного соку.
5
Присипте місця зрізів товченим деревним вугіллям. Повертайте свій кущ різними сторонами до сонця.
6
Формування штамба. Візьміть молоде деревце, у якого добре виражений вертикальний стовбур. Видаляйте постійно на стовбурі все без винятку бічні пагони, залишаючи при цьому 4 верхніх. Видалення слід виробляти до тієї пори, поки рослина не набере потрібний приріст (настільне рослина - 35 см, підлогове - 80-90 см.).
7
Прищепа верхівку рослини. Ображати бічні пагони над тією ниркою, яка звернена назовні від крони.Прівяжіте штамб до кілочка для стійкості.
8
Протріть місця зрізів вологою ганчірочкою. Розподіляйте рівномірне потрапляння світла на всю рослину.
9
Формування ярусного штамба. Візьміть дорослий фікус з добре вираженим вертикальним стволом. Прищепа рослина. Розділіть крону на 3 частини на свій розсуд. При цьому перший і третій рівень будуть з листям, а другий голе відстань між ними.
10
Надайте листю першого і третього рівня форму кулі, очистіть другий рівень від пагонів. Скільки буде рівнів у вашого рослини, ви вирішуєте самі.