Як скласти облікову політику.

В кінці кожного фінансового року бухгалтерія зобов'язана скласти річний бухгалтерський звіт. Початок наступного року позначає, що настав час прийняття нової облікової політики. Можна залишити колишню, автоматично перенісши її дію на наступний період. Але не можна забувати, що з приходом нового фінансового року могли з'явитися зміни і доповнення в різних положеннях з бухгалтерського обліку та податкового законодавства.
Вам знадобиться
  • Положення з бухгалтерського обліку «Облікова політика організації» ПБУ 1/2008, Федеральний закон «Про бухгалтерський облік» від 21.11.1996г №129-ФЗ (чинна редакція), Податковий кодекс Російської Федерації.
Інструкція
1
Виходячи з вимог Федерального закону про бухгалтерський облік, ПБУ 1/2008 та інших положень з бухгалтерського обліку, скласти облікову політику організації для цілей бухгалтерського обліку. Законодавчими та нормативними актами не передбачається єдиної методології складання облікової політики. Організаціям надається право розробляти її положення самим, але відповідно до законодавчими актами.
2
Виходячи з вимог Податкового кодексу Російської Федерації, скласти облікову політику організації для цілей оподаткування. Законодавчими і нормативними актами також не передбачено єдиної методології складання облікової політики. Організаціям надається право самим розробляти її положення, але відповідно до законодавчими актами.
3
Оформити облікову політику організації наказом (розпорядженням) за підписом керівника організації. Форма такого наказу (розпорядження) розробляється самостійно.
4
Розробити робочий план рахунків організації на новий фінансовий рік як Додаток до облікової політики.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=EbIB0L_hqOg
Зверніть увагу
Положення з бухгалтерського обліку «Облікова політика організації» ПБУ 1/98 втратило силу. Дивіться Положення з бухгалтерського обліку «Облікова політика організації» ПБУ 1/2008.
Корисна порада
Якщо стверджується облікова політика невеликої організації, її можна включити в текст наказу (розпорядження).