Як зробити репортаж.

Репортаж відноситься до інформаційного жанру журналістики. Репортер передає або описує події, свідком яких він став чи які відбуваються в даний момент. Завдання репортера - так описати події, щоб створити у глядачів або читачів ефект присутності.
Інструкція
1
Для цього в репортажі повинні висвітлюватися швидко розвиваються події. Репортер повинен викладати динаміку цих подій. Якщо подія розвивається швидко, то достатньо лише коментувати його. Якщо ж воно вялотекущее, то можна доповнити репортаж різними фактами. Можна розповісти передісторію, нагадати учасників. Можна також додати власних переживань, якщо ви були його учасником або свідком відбувається події.
2
Репортаж найчастіше використовується в телевізійній журналістиці. У жанрі репортажу проходять прямі включення, новини з місця подій. В телевізійному репортажі голос ведучого або репортера супроводжує картина подій. Можна взяти інтерв'ю в учасника або свідка ситуації.
3
У періодичній пресі жанр репортажу межує з деякими художньо-публіцистичними жанрами. В тексті репортаж носить більш описовий характер. Застосовується метод спостереження та фіксації його ходу і результатів. Текст не повинен нести складних стилістичних конструкцій, художніх прийомів. Але й обмежуватися сухим викладом фактів не потрібно, адже це не новинна замітка. Опис події можна почати і з абстрактній теми, побічно пов'язаної з цією подією, а потім плавно перейти до даної новини.
4
Текст обов'язково повинен бути підкріплений фотографіями, які допоможуть читачеві краще уявити яка відбувається картину. Фотографію потрібно обов'язково підписати. Наприклад, «Кортеж президента прибув в Дитячий будинок Санкт-Петербурга» або «Іменинниця отримала багато букетів».
Щодня ми отримуємо величезний обсяг інформації: слухаємо новини вранці під час сніданку, читати газети в перервах, дивитися спеціальні випуски останніх вістей. Безсумнівно, одним із найбільш цікавих, яскравих і живих жанрів журналістики є репортаж. Подача інформації саме в такому ключі завжди викликає непідробний інтерес у аудиторії. Головне, правильно його скласти.
Інструкція
1
Запам'ятайте, що головний і єдиний об'єкт репортажу - це подія, актуальне на даний момент і що викликає інтерес у аудиторії і накладає відбиток на сучасну дійсність: страйк залізничників, відставка президента, стихійне лихо. Основний принцип - оперативність. Чим швидше ви розповісте про подію всім глядачам або читачам, тим краще: в репортажі не може бути слова «вчора» і вже тим більше фрази «на днях».
2
Розрізняють два види репортажу: ситуативний і тематичний. І якщо до другого ви можете підготуватися заздалегідь, вивчити необхідну інформацію, а зйомки можуть тривати кілька днів (наприклад, а тему голоду в Африці), то при підготовці ситуативного репортажу на обдумування його ходу у вас буде тільки час по дорозі до місця події. Постарайтеся використовувати його ефективно, щоб на місці не розгубитися і швидко зібрати весь матеріал.
3
Головне в репортажі - ефект присутності: глядач (слухач, читач) має відчувати себе у вирі подій. Для цього постарайтеся відзняти максимально видовищний відео- або фотоматеріал, запишіть шуми з місця події, візьміть інтерв'ю в очевидців і учасників події. Під час телерепортажу журналіст може з'явитися в кадрі, щоб озвучити якісь обставини або останні новини на тлі того, що відбувається. Намагайтеся бути максимально об'єктивними при подачі матеріалу і уникати висновків і оцінок, що виражають вашу особисту точку зору або гарячу підтримку однієї зі сторін
4
Намагайтеся вивудити максимально повну інформацію в учасників або організаторів заходу, дізнатися всі важливі факти та донести їх до аудиторії. Крім того, намагайтеся помічати цікаві моменти, які можуть зачепити глядача чи читача, затримати його інтерес на вашому репортажі. Адже, як відомо, основні факти пройдуть у всіх засобах масової інформації, а щось цікаве і незвичайне виділить ваш репортаж серед загального потоку інформації.
5
Як правило, репортаж починають з головного, щоб людина відразу міг зрозуміти, що сталося і що сталося. А потім вже додаються свідоцтва очевидців, обстановка під час події, причини або наслідки, до яких подія привело або може привести.
6
Якщо ви подаєте матеріал «в прямий ефір», намагайтеся вести репортаж з гущі подій, частина репортажу нехай залишиться без журналістських коментарів (вигуки гасел і вимог, стрільба з кулеметів, плескіт хвиль цунамі), так матеріал залишить більше враження у глядача. Говорити тут доведеться найбільш лаконічно і чітко, тільки основні факти. Але якщо ви раптом помітили розвиток якоїсь дії в стороні, важливого з інформаційної точки зору, обов'язково відразу ж розкажіть про нього глядачеві і покажіть картинку. Так ви збільшите ефект присутності, а репортаж викличе найбільший інтерес.