Як зробити два локальних диска.

Часто користувачам потрібно розбити локальний диск комп'ютера на два віртуальних. Це в основному застосовується для більш детального і надійного зберігання даних.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, ПО, локальний диск
Інструкція
1
Щоб розбити диск на два віртуальних диска , необхідно зробити завантаження із заздалегідь приготовленою дискети завантаження. В той час, коли на екрані з'явиться запрошення DOS виду A:>, потрібно вбити команду fdisk C: і натиснути ENTER.
2
Запустіть програму "fdisk", яка завжди присутня на завантажувальних дискетах і призначається вона для створення розділів на жорстких диска х. На питання програми "Включати підтримку великих жорстких дисків?" потрібно відповісти - ТАК.
3
Після вискочить просте робоче меню, в якому вам потрібно буде вибрати необхідний пункт, за допомогою введення його номера. Для початку потрібно перевірити, які саме розділи є на нашому жорсткому диску. Ця операція потрібна в тих випадках, коли ви використовуєте диск, що був в експлуатації, т.к. перед тим, як створити нові розділи диска , потрібно видалити всі старі.
4
Виберіть пункт - Висновок відомостей про існуючих розділах. Кожна операція підтверджується клавіші ENTER, а повернення назад в меню - клавішею ESC. Якщо треба видалити розділи, то спочатку ліквідуйте логічні диски в розділі DOS, та й потім сам розділ DOS і тільки після цього - головний розділ DOS. Для всіх цих операцій в робочому меню є відповідні пункти, а кожен натиснутий пункт відкриває своє меню.
5
Наступним етапом буде створення нових розділів. Починайте завжди з створення основного/головного розділу, тобто розділ, де буде розміщуватися операційна система. Для цього в початковому меню виберіть рядок "Створення основного розділу DOS". Далі встановіть розмір простору в Мб, зробіть розділ активним, тобто системним.
6
Після цього, як всі операції будуть закінчені, перезавантажте комп'ютер. Створення декількох дисків не така вже й важка операція. Можна створювати і п'ять, і шість дисків. Просто варто враховувати, що вся пам'ять локального диска ділитиметься на пам'ять віртуальних дисків.
Корисна порада
Не варто розбивати один локальний диск на більш ніж три віртуальних, так як користувач може просто заплутатися в системі.
Для роздільного і безпечного зберігання інформації корисно створити логічний диск (а може бути, і не один) в додатковому розділі фізичного диск а. Імовірність одночасного пошкодження інформації відразу на декількох диск ах дуже низька. На основному диск е розташовується операційна система і додатки, на логічному - резервні копії, документи, музика, фільми, фотографії і т.д. Наявність диск а, що містить резервні копії, дозволяє уникнути багатьох неприємностей. Наприклад, при необхідності форматування одного з диск ов є можливість скопіювати дані з одного диск а на іншій.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер з встановленою операційною системою Microsoft Windows XP;
  • Навики роботи з мишею і клавіатурою;
Інструкція
1
Увійдіть в систему з обліковим записом адміністратора або члена групи "Адміністратори".
2
Натисніть «Пуск» -> «Налаштування» -> «Панель управління» -> «Адміністрування» -> «Керування комп'ютером» .Або клацніть правою кнопкою миші по значку «Мій комп'ютер» на робочому столі або в меню « Пуск »і виберіть в меню рядок« Управління »; У лівій частині вікна« Сховище »->« Управління диск ами »Консоль« Управління диск ами »так само можна запустити, ввівши diskmgmt.msc в поле «Виконати ...», меню «Пуск».
3
Щоб зробити логічний диск , клацніть правою кнопкою миші по вільному місцю в додатковому розділі, в якому потрібно його створити. У контекстному меню виберіть пункт «Створити логічний диск ».
4
У наступному вікні виберіть тип створюваного розділу - Основний або Логічний (за замовчуванням обраний Основний розділ), «Далі» .На одному фізичному диск е можна створити кілька розділів, але основних не більше чотирьох . У додатковому розділі можна створити один або декілька логічних диск ів. Основною відрізняється від додаткового тим, що основний розділ може використовуватися для запуску операційної системи, а логічний - ні.
5
Виберіть розмір створюваного розділу (за замовчуванням встановлений максимально можливий розмір).
6
Виберіть букву диск а. Нею може бути будь-яка буква латинського алфавіту, незадіяна ще для позначення іншого диск а чи розділу.
7
Задайте параметри форматування (тип файлової системи (за замовчуванням NTFS), розмір кластера (раджу залишити «За замовчуванням»), мітка тому, чи застосувати швидке форматування і стиснення файлів і папок) завершуючи вибір, натисніть кнопку «Далі» .
8
Перед завершенням роботи «Майстра створення розділів» буде показано вікно що містить зведення обраних нами параметрів. Якщо все відповідає зробленому вибору, натисніть «Готово».
9
Після завершення форматування позначка «Не розподілений» зміниться на «виправити». Можна приступати до роботи.