Як зробити домовенка своїми руками.

Домовой в релігійних віруваннях слов'янських і деяких інших народів «дух», що живе в будинку. Згідно з повір'ям, домовик не тільки хранитель будинку, але і вихователь. Іноді він карає людей за порушення звичаїв і неповагу. З вірою в будинкового були зв'язані деякі обряди: годування будинкового, запрошення на новосілля в будинок та інші. Якщо ви хочете, щоб у вашому будинку оселився домовичок, охороняв сімейне вогнище і привносив затишок, його можна зробити своїми руками .
Інструкція
1
Найпростіший спосіб зшити. Для цього вам знадобитися: невеликий шматок мішковини, набивочний матеріал, світлі нитки, для того щоб зробити волосся. Оченята, ручки, матеріал для одягу можна купити в будь-якому магазині, що торгує фурнітурою для крою та шиття. Зовнішній вигляд домовека залежить від вашої фантазії, але в традиційному варіанті він повинен мати форму колобка.
2
Намалювати. Візьміть альбомний аркуш, олівці чи фарби і намалюйте його таким, яким хотіли б бачити. Якщо не вмієте самі, в інтернеті є маса розмальовок на будь-яку тему. Виберете образ відповідний вашим уявленням про зберігача домашнього вогнища, роздрукуйте і прикрасьте.
3
Виліпити з пластиліну чи глини. Це спосіб для тих, хто не любить шити і не вміє малювати. В дитинстві кожен з нас займався ліпленням. Купіть набір пластиліну або декоративною глини і згадайте щось приємне відчуття, коли матеріал оживає в руках. Спосіб хороший ще й тим, що вироби з такого матеріалу ніби зберігають тепло створили їх рук і частина душі автора.
4
Якщо ви досить добре володієте ножем, то можна зайнятися різьбою по дереву. Виріжете домовенка з дерев'яного бруска, а потім розфарбуйте. Найголовніше по закінченні робіт обов'язково покрийте саморобку безбарвним лаком. Дерево має властивість розсихатися.
Зверніть увагу
Нехай ваш домовичок принесе в дім тепло і затишок!
Корисна порада
Можна також зв'язати зберігача вогнища гачком або використовувати методику пап'є-маше, варіантів багато. Підберіть те, що підходить саме вам, і найголовніше вкладайте душу в те, що робите.