Як зібрати коня.

Верхова їзда - не просто модна розвага, це ціла наука зі своїми правилами та вимогами. Необхідно ретельно дотримуватися основних правил верхової їзди, що гарантує безпеку і коні, і вершника. Один з важливих прийомів - це «збір» коня.
Інструкція
1
«Збір» коні - це її урівноваження під вершником. Суть даного прийому полягає в тому, щоб кінь прямо зігнула хребет і підвела задні ноги під тулуб. При цьому вона опускає голову в потилиці при злегка піднятою шиї. Очевидно, що разом з цим змінюється і рамка коні: вона ніби збирається в пружну пружину. «Збір» вважається правильним, коли напрям голови коня майже прямовисно.
2
Не варто думати, що подібні тренування чимось шкодять коні. Навпаки, «збір» розвиває у тварини поставу, невимушеність, покращує рівновагу, робить кінь більш легкою.
3
Збирають кінь за допомогою поводів і шенкелями. Шенкель - це внутрішня сторона ноги вершника від коліна до ступні. Дії шенкелями полягають в тиску ногами на боки коня. Таким чином досягається посил її вперед і управління задньою частиною її корпусу.
4
Примусьте кінь підвести задні ноги із зігнутими і еластичними суглобами під корпус за допомогою коротких, але частих дій власного сідала і шенкелями, які рухають кінь вперед на більш- менш обмежує привід. При «збір» коня дії шенкелями повинні бути рівномірними. Голова тварини повинна бути зігнута при злегка піднятою шиї. Подайте власний корпус від попереку трохи вперед, підсильте тиск шенкелями і злегка наберіть поводи.
5
Однак врахуйте, що задні ноги тварини не повинні бути підведені занадто сильно вперед. Шия повинна бути вільно піднята, утворюючи дугу від холки до потилиці. Стан «збору» регулюється шенкелями і приводом, тільки їх постійна взаємодія створює динамічну рівновагу коні.