Як зробити свій малий бізнес.

Майже кожен з нас хоча б раз замислювався про створення власного бізнесу . Створити велику організацію з мінімальними вкладеннями або без таких, ясна річ, не вдасться, проте не варто забувати і про перспективи малого бізнесу . Малий бізнес - це і спосіб заробити, і шлях до самореалізації, і заняття улюбленою справою. Першими кроками до створення свого бізнесу будуть ідея та бізнес-план.
Інструкція
1
Малий бізнес - це ваш шанс займатися тим, що вам давно подобається. Напевно продукти вашої праці будуть затребувані. Якщо ви вмієте розробляти дизайн одягу та шити її, то прекрасною ідеєю для вашого бізнесу буде магазин-ательє по пошиву вечірніх суконь. Навіть, здавалося б, непопулярні товари чи послуги можуть бути затребувані - при правильному виборі цільової аудиторії та їх подачі.
2
Визначившись з ідеєю, можна накидати основні кроки по створенню бізнесу . Вони допоможуть вам вибудувати повну картину того, що може знадобитися для створення бізнесу , а також приблизно розрахувати витрати. Для створення такого маленького покрокового плану слід задати собі наступні питання: 1. чи потрібно приміщення? 2. чи потрібно обладнання і якщо так, то яке? 3. чи потрібен персонал? 4. чи потрібні постачальники продуктів, сировини і т.д.? 5. кому потрібна ваша продукція (ваші послуги), як ви будете збувати продукцію (надавати послуги), як просувати їх? Якщо розібрати приклад зі створенням магазину-ательє по пошиву вечірніх суконь, то можна припустити, що організатору такого бізнесу на перших порах знадобляться лише обладнання - швейна машина, реєстрація в якості індивідуального підприємця і реклама. Решта може знадобитися лише в процесі розвитку бізнесу . Тканини та матеріали будуть купуватися на кошти замовника і за погодженням з ним. Тому основними витратами будуть швейна машина (до 15000 рублів), реєстрація (за неї платиться держмито в розмірі 800 рублів) і реклама (залежить від можливостей творця бізнесу ).
3
Після зразкового підрахунку витрат необхідно визначитися, звідки можна взяти гроші на бізнес. Невелика сума зразок тієї, що описана в прикладі, швидше за все, є у кожного. Більші суми можна взяти в борг у знайомих або залучити інвесторів. Кредити в банку на початок бізнесу видаються досить рідко. Якщо ви маєте намір залучати стороннього інвестора, то вам необхідно буде написати докладний бізнес-план. Втім, він потрібен у будь-якому випадку, оскільки допоможе вам проаналізувати ринок товарів або послуг, аналогічних тим, що ви збираєтеся продавати або, відповідно, надавати. Не варто применшувати значення бізнес-плану - це найважливіший документ, який послужить для організації вашого бізнесу , а не тільки для залучення інвесторів.
4
Бізнес-план складається з наступних елементів: 1. резюме. Воно містить висновки по всьому бізнес-плану.2. суть бізнесу .3. аналіз ринку товарів або послуг, аналогічних вашім.4. план виробництва товару (план надання послуг) .5. персонал.6. необхідні затрати.7. окупність проекту.