Як зробити знімок чорно-білим.

Існує чимало способів зробити з кольорової фотографії чорно-білу. Варіанти, пропоновані програмою Photoshop, розрізняються як за складністю виконання, так і за якістю одержуваного результату. Розглянемо спосіб, який доступний для недосвідченого користувача Photoshop, але при цьому дозволяє отримати гідне зображення.
Вам знадобиться
  • Кольоровий знімок
  • Графічний редактор Adobe Photoshop (версія CS2 і вище)
Інструкція
1
Відкрийте фотографію, над якою будете працювати. Для цього в головному меню виберіть File, а потім пункт Open. У діалоговому вікні виберіть той файл, в якому знаходиться фотографія, клікніть по ньому, а потім - по кнопці Open.
2
В головному меню виберіть Image, потім виберіть пункт Adjustments і відкрийте інструмент Channel mixer.
3
У діалоговому вікні поставте галочку Monochrome.
4
Встановіть значення всіх трьох каналів (Red, Green, Blue) так, щоб в сумі вони становили 100%. На те, щоб знайти оптимальне співвідношення може знадобитися деякий час.
5
Коли, поекспериментувавши зі значенням каналів, ви задовольнитеся отриманим результатом, тисніть OK для збереження свого творіння.
Зверніть увагу
Багато камери дозволяють знімати в чорно-білому форматі, але це не найвдаліший метод. Якщо конвертація кольорового зображення в чорно-біле проводиться в автоматичному режимі, кольору однакової яскравості зливаються. А при перетворенні в графічному редакторі ви отримуєте набагато більше можливостей вплинути на кінцевий результат і зберегти деталі знімка.
За допомогою програми Photoshop можна не тільки перетворити кольоровий знімок в чорно-біле зображення, а й зробити зворотну трансформацію. Це можна зробити, пофарбувавши картинку градиентной картою або наклавши колір інструментом «Пензель».
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Для забарвлення знімка за допомогою градієнтної карти завантажте картинку в Photoshop. Опцією Gradient Map групи New Adjustments Layer меню Layer додайте в документ новий коригувальний шар. Наклавши фільтр не на саме зображення, а на окремий шар, ви отримаєте можливість змінити накладений градієнт, залишити частину картинки в початковому вигляді і отримати нові колірні ефекти, помінявши режим накладення шарів.
2
Клацніть по градиентной смузі у вікні,, щоб налаштувати кольору, в які буде пофарбована фотографія. Якщо ви хочете отримати швидкий результат, виберіть один з градієнтів, завантажених в палітру, якшо за зразком. Найтемніші області знімка будуть пофарбовані кольором, присвоєним крайнього лівого маркеру. Крайній правий маркер відповідає за забарвлення світлих областей знімка.
3
Якщо ви хочете налаштувати новий градієнт, клацніть по маркеру, колір якого хочете змінити. Клікнувши по кольоровому прямокутнику, що з'явився під градієнтом, виберіть потрібний відтінок.
4
Як зразок можете відкрити будь-яку кольорову картинку. Налаштовуючи маркер на смузі градієнта, вибирайте колір, якшо по темній області зразка, якщо ви підбираєте відтінок для лівого маркера. При налаштуванні правого маркера виберіть колір з світлого фрагмента зображення, яке ви використовуєте в якості джерела.
5
Для додавання квітів у градієнт клікніть по нижній частині смуги градієнта і надайте колір новому маркеру.
6
Чорно-білий знімок можна розфарбувати за допомогою інструменту Brush Tool. Для цього додайте в документ прозорий шар, використавши опцію Layer групи New меню Layer. Увімкніть для створеного шару режим накладення Color або Multiply, вибравши пункт зі списку у верхній частині палітри шарів.
7
Увімкніть Brush Tool і зафарбуйте вибраним кольором великі області фотографії . Створюючи окремий шар для кожного кольору, ви отримаєте можливість редагувати відтінок будь-якій частині зображення, не зачіпаючи інші області. Розфарбувавши великі фрагменти, перейдіть до дрібних деталей.
8
Збережіть розфарбовану фотографію опцією Save As меню File.